AirPods patria medzi najpoužívanejšie bezdrôtové slúchadlá na svete. Dôvodom ich popularity je najmä to, že skvele fungujú s celým „ekosystémom“ produktov od spoločnosti Apple. Napriek tomu majú svoje nedostatky, ktoré súvisia s ich servisom. A aj keď ten nie je kvôli konštrukčným obmedzeniam možný, mladý študent inžinierstva a robotiky Ken Pillonel sa to rozhodol zmeniť. Na všetko mu stačili jeho zručnosti, 3D tlačiareň a USB-C port.

Vo svojom najnovšom videu, ktoré nahral na YouTube ukázal, že AirPods boli od počiatku navrhnuté tak, aby sa v prípade poruchy nedali opraviť. Ku žiadnym hardvérovým komponentov totiž neexistuje taký prístup, aby sa zariadenie nejakým spôsobom nepoškodilo. Ide najmä o jeho nabíjací plastový obal.

Aj to je koniec koncov jeden z dôvodov, prečo udelili servisní technici zo spoločnosti iFixit druhej generácii slúchadiel AirPods „skóre opraviteľnosti“ len na úrovni 0 z 10 bodov. Pillonel sa rozhodol preskúmať všetky riešenia, ktoré by mohli vdýchnuť starým puzdrám pre AirPods nový život.

Výmena batérie pre AirPods prakticky neexistuje 

Stačí, že vám v puzdre degraduje batéria a vy môžete svoje bezdrôtové slúchadlá rovno vyhodiť do koša. Stačilo by pri tom iba za niekoľko eur vymeniť akumulátor a celý problém by sa vyriešil.

Prečítajte si tiež  Sú vaše AirPods vhodné na výmenný program? To sa dozviete v tomto článku

Aj preto mladý inžinier vytvoril za pomoci 3D tlačiarne nové puzdro, ktoré je navyše dostupné pre všetkých záujemcov kliknutím na tento odkaz úplne zadarmo. Vo videu, ktoré si môžete pozrieť pod týmto odstavcom vám navyše ukáže presný postup „ako na to“.

V prípade, že teda máte technické zručnosti, 3D tlačiareň a vaše AirPods už nefungujú podľa predstáv, možno by stálo za to vyskúšať aj nápad mladého študenta. Čo poviete?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -