Ešte začiatkom novembra 2019 sme vás informovali o filme The Banker. Ten sa mal dostať najprv do kín a potom, zhruba o mesiac neskôr aj na platformu Apple TV+. Všetko to malo prebehnúť v decembri a v januári. Keďže sa ale jedná o príbeh podľa skutočných udalostí objavili sa menšie problémy, ktoré plány prerušili. Apple ich muselo riešiť a tak premiéru presunulo. Našťastie už dnes poznáme nový dátum vydania.

Apple TV+ odvysiela film „The Banker“

Na platforme Apple TV+ pôjde pravdepodobne zatiaľ o najvýraznejší film, nakoľko si v ňom zahrá Samuel L. Jackson po boku hercov ako Anthony Mackie, Nia Long či Nicholas Hoult. Čo sa teda týka obsadenia, máme sa na čo tešiť. Ako sme už uviedli, Apple muselo samotnú snímku o niekoľko mesiacov preložiť. Na povrch vyplávali určité historické nepresnosti, ktoré musela dať spoločnosť na pravú mieru. Film sa natáčal podľa skutočnej udalosti. Na základe toho dokonca padlo na spoločnosť Apple obvinenie.

 „Chceli sme venovať čas tomu, aby sme rozumeli danej situácii – a po preštudovaní faktov, ktoré máme k dispozícii, vrátane dokumentácie od tvorcov filmu, sme se rozhodli sprístupniť tento dôležitý a poučný film divákom.“ dodalo Apple pre Variety.

Film bude dostupný aj v kinách. Konkrétne sa ho diváci budú môcť dočkať 6. marca 2020. Fanúšikovia a predplatitelia platformy Apple TV+ sa snímky dočkajú potom o 2 týždne neskôr, teda 20. marca 2020.

Film opisuje príbeh Bernarda Garretta a Joa Morrisa. Tí sa spoločne pokúšajú vymyslieť spôsob, vďaka ktorému by pomohli africkým Američanom. Konkrétne sa jedná o sféru obchodu s nehnuteľnosťami a pôžičkami. Dej je podľa skutočnej udalosti zasadený do 60. rokov minulého storočia. Tešíte sa?

Prečítajte si tiež  Toto sú slovenské ceny nového iMacu. Nie je práve lacný
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.