Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že Apple už skoro nemusí byť najhodnotnejšia spoločnosti na svete. Ako sme predpokladali tak sa aj stalo. Saudi Aramco vstúpilo na trh. Na druhý deň už skoro atakovalo hranicu 2 biliónov dolárov. Apple sa v tomto prípade ani len nechytá.

Apple už nie je najhodnotnejšia spoločnosť na svete!

Apple si držala pozíciu najhodnotnejšej spoločnosti na svete veľmi dlho. Dnes je to už ale minulosť. Na akciový trh vstúpil gigant z Ázie, Saudi Aramco, ktorý je známi predovšetkým pre ťažbu ropy. Už počas prvého dňa na akciovom trhu dokázala prekonať očakávania analytikov.

- Reklama -

Tí tvrdili, že hodnota spoločnosti by sa mala pohybovať na úrovni 1,7 bilióna dolárov. To sa však nestalo a firma mala prakticky okamžite hodnotu 1,87 bilióna dolárov! To sú čísla, ku ktorým sa ešte nikdy v histórii žiadna iná spoločnosť ani zďaleka nepriblížila. Nie je to ale všetko, prešiel jediný deň a Saudi Aramco rastie ďalej.

Analytici tvrdia, že čoskoro môže ako prvá firma v histórii prekonať aj hranicu 2 biliónov amerických dolárov. Pripomeňme, že práve Apple bolo prvou spoločnosťou na svete, ktorá dokázala prekonať hranicu 1 bilióna dolárov na akciovom trhu. To považujeme za jeden z najvýznamnejších míľnikov v jej histórii.

Napriek tomu sa Applu veľmi dobre darí

Ak si myslíte, že je to pre Apple neúspech tak to určite nie je pravda. Spoločnosť Apple už síce nie je v globále najhodnotnejšia spoločnosť na svete ale stále je aspoň najhodnotnejšia technologická spoločnosť na svete, čo určite tiež nie je zlá pozícia.

Okrem toho zažíva veľmi dobré obdobie, kedy jej hodnota na akciovom trhu rastie a dosahuje neustále nové rekordy. Pár dní dozadu sme vás informovali o tom, že akcie dosiahli po prvý krát hodnotu až 270$!

Okrem iného je samotná hodnota spoločnosti na úrovni 1,2 bilióna amerických dolárov a pokiaľ všetko pôjde na budúci rok podľa plánov, bude výrazne rásť. Nechajme sa prekvapiť čo môžeme od tohto technologického giganta očakávať v budúcnosti. Fakt, že už nemá najväčšiu hodnotu v globálnom merítku pre nás vôbec nič neznamená…

Apple už nebude najhodnotnejšia spoločnosť na svete.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -