Apple Watch 8 s teplomerom upozorňuje na výkyvy

Apple Watch Series 8 v žltej a modrej farbe
Zdroj: Apple

Nový model smart hodiniek Apple Watch 8 funguje na minuloročnom čipsete 8, čo môže byť pre mnohých sklamaním. Potvrdili sa tak špekulácie, ktoré sa objavili ešte pred predstavením nového radu hodiniek. Nového čipsetu sa v roku 2022 skrátka nedočkáme.

Dočkali sme sa však iných inovácií. Tou najzásadnejšou je nový senzor teploty, ktorý nájdete v aplikácii Zdravie, konkrétne v sekcii Analýza spánku. Neočakávajte však, že by teplomer v Apple Watch 8 nahradil lekársky teplomer. Senzor totiž nemeria konkrétnu teplotu, zameriava sa na netypické výkyvy, ktoré ďalej využíva vo svojich funkciách – napríklad pri určení ovulácie u žien. Meranie prebieha počas spánku dvakrát za sekundu.

Apple Watch a teplomer budúcnosti
Senzor teploty v Apple Watch hodinkách je len na začiatku. Špekuluje sa, že v budúcnosti by mohol mať širšie využitie, napríklad pri rozpoznávaní chrípky.

iPhone 14 prichádza s novými funkciami

iPhone 14 Pro
Zdroj: Unsplash / Quinn Battick / Zana Latif (úprava redakcie)

Jeseň je pre kalifornského inovátora plodným obdobím. Okrem novej línie smart hodiniek Apple Watch 8, predstavil aj nový rad mobilných telefónov iPhone, konkrétne iPhone 14.

Tu urobila spoločnosť Apple zaujímavý krok, keď čip A16 Bionic inštalovala len do Pro verzií nového modelu a základné modely iPhone 14 a iPhone 14 Plus ponechala s minuloročným čipom A15 Bionic. Je však fér dodať, že o niečo málo vylepšeným – oproti iPhone 13 majú základné modely iPhone 14 grafickú kartu s jedným jadrom navyše.

V prípade nového radu iPhone 14 sa najčastejšie skloňujú novinky v oblasti bezpečnosti. V USA a Kanade môžu majitelia nových iPhone 14 využívať službu Emergency SOS. Tá nepotrebuje dostupnú sieť, v prípade núdze vás napojí na satelit a vy môžete privolať pomoc. Ďalšou novinkou z tejto oblasti je automatická detekcia autonehody – senzory rozpoznajú, že ste sa dostali do nepríjemností a zavolajú záchranku za vás.

Vedeli ste, že?

Apple pri predstavovaní nových iPhone modelov neuvádza kapacitu batérie. O ich výdrži sa dozvedáme až vďaka prvým testom. Dnes už vieme, že iPhone 14 zvládne prehrávať video 20 hodín, iPhone 14 Plus 26 hodín, iPhone 14 Pro zvládne 23 hodín videa a iPhone 14 pro Max vedie s 29 hodinami prehrávania videa.

MacBook roku 2022 ohromuje supervýkonným čipom

MacBook Air M2 2022
Zdroj: Unsplash / James Yarema

Do tretice všetko dobré. Ešte pred letom uzrel svetlo sveta nový MacBook Air a mnohým technologickým nadšencom vyrazil dych. Model roku 2022 je ľahší a tenší než jeho predchodca a navyše má v sebe čip M2, ktorý patrí medzi tie najvýkonnejšie procesory na svete.

Prečítajte si tiež  Apple Watch SE - toto sú prvé dojmy z nového zariadenia.

Procesor M2 má oproti svojmu predchodcovi M1 podstatne lepší výkon. Veď posúďte sami. Čip M2 má CPU jednotku rýchlejšiu o 18 %, grafický výkon sa vylepšil o štvrtinu a strojové učenie narástlo o 40 %.

Nový čip M2 ovplyvňuje aj celkovú výdrž MacBooku. Ten by mal zvládnuť 18 hodín bežného používania bez nabíjačky.

MacBooky s Apple čipmi nepotrebujú ventilátory

Výkonné čipy od Apple majú ďalšiu métu v rámci vývoja notebookov za sebou – odstránili ventilátory. MacBooky s čipmi M1 a M2 skrátka ventilátory nepotrebujú, čím sa znížila hlučnosť a do ich útrob sa zbytočne nezanáša prach.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -