Hlasová asistentka pre iOS, Siri, je už dlhodobou funkciou, s ktorou sa môžeme na zariadeniach Apple stretnúť. Mnoho ľudí ju napriek tomu nevyužíva. Predvčerom Apple aktualizovalo svoju stránku a pridalo vlastnú podstránku v ktorej ukazuje ako používať Siri.

Čo tam nájdeme ?

Stránka je rozdelená do celkovo 8 tématických kategórií. Po kliknutí na danú tému sa otvorí stránka, ktorá obsahuje príklady pre danú tému. Ak si  napríklad otvoríme kartu s názvom “Getting  Answers” stránka nám ukáže, čo všetko sa hlasovej asistentky môžeme opýtať, no hlavne, ako sa jej to máme opýtať, aby nám ona vedela odpovedať. Celkový dojem zo stránky: ako je pre Apple typické, stránka je prehľadná a môžeme sa naučiť, pre nás “nové” funkcie Siri.

- Reklama -
Nová stránka - svetapple.sk
Nová stránka – svetapple.sk

Slovenčina a čeština stále chýbajú…

Ako aj na webovej stránke tak aj v iOS 8.3, ktorý Apple vydal prednedávnom, stále chýbajú jazyky ako slovenčina a čeština. Aj keď v novej verzii, pribudlo zopár svetových jazykov… Kedy sa Siri naučí náš jazyk je teda stále otázne. Je ale pravdepodobné, že Apple sa začalo venovať tejto službe viac, ako inokedy.

- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]