Apple nás tento rok pred pár dňami veľmi potešilo. Teda minimálne majiteľov MacBooku. Nová generácia dostala väčší displej, zaujímavý audio systém a tiež staro-novú klávesnicu. Práve tej sa budeme venovať. Toto je rozobratá klávesnica MacBook Pro 16″. Čo ukázala podrobná analýza?

Rozobratá klávesnica MacBook Pro 16″.

Spoločnosť iFixit sa zaoberá rozoberaním jablkových zariadení odjakživa. Práve na tom si v podstate vybudovala reputáciu. Akonáhle sa dočkáme nového produktu, je len otázka času, kedy prejde rukami expertov z tejto firmy. To sa týka samozrejme aj nového, MacBooku Pro 16″.

Rozobratá klávesnica MacBook Pro 16"
Rozobratá klávesnica MacBook Pro 16″ – svetapple.sk

Mimoriadne výkonný počítač priniesol množstvo vylepšení oproti 15″ palcovej verzii. Týkajú sa predovšetkým lepšieho používateľského komfortu. Jednou z nich je aj klávesnica. Tú už sme tu pred pár rokmi videli. Applu ju ale medzičasom stihol vymeniť za „motýli“ systém.

Používateľom sa ale evidentne táto zmena nikdy moc nepozdávala. Nový druh klávesnice neposkytoval takú spätnú väzbu, ako klasická klávesnica. No a hoci bol tenší a vraj aj presnejší, ľudia na ňom radšej nepísali. Mnohí na nové počítače kvôli tomuto ani neprešlo a ostalo radšej pri staršej generácii MacBooku Pro.

Ako sa ale ukazuje, Apple si uvedomilo „chybu“ na svojej strane. Dnes si preto môžete pozrieť klasickú klávesnicu, ktorú ľudia milujú rozobratú v najnovšom MacBooku Pro 16″. Čo odhalil tento test?

Klávesy veľmi ľahko vyberiete

V prvom rade už len minimálne to, že klávesnica, respektíve jednotlivé klávesy môžete rýchlo a ľahko odpojiť. Ak potrebujete priestor pod nimi vyčistiť, nie je to najmenší problém. To pri motýlom systéme možné žiaľ nebolo.

Zaujímavé je ale napríklad to, že klávesnica v novom počítačí je ešte tučnejšia ako tá, na ktorú sme boli zvyknutí pri starších MacBookoch. Celkovo sú vraj rozmery mierne odlišné ale nie zas moc. Klávesnica je veľmi podobná.

iFixit vo svojej recenzii pripomenul aj to, že mu príde veľmi robustná a odolná. Vydržať by mala teda podľa všetkého viac ako systém z MacBooku Pro 15″. Všetko uvidíme až v našej recenzii. Už sa tešíme, keď sa ku nám MacBook Pro 16″ dostane.

A čo vy, aký systém preferujete. Klasický nožnicový alebo novší motýlí?

Prečítajte si tiež  Apple Watch zachránili život matke troch detí. Pomohla funkcia "detekcia pádu".
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.