Apple darovalo 2500 zariadení pre Boys and Girls Clubs

Apple dnes zverejnilo tlačovú správu, v ktorej poukazuje na úzku spoluprácu s neziskovou organizáciou Boys and Girls Clubs. Tá sa týka výskumu zameraného na zistenie, akým spôsobom klub v Atlantic City využíva programy a zariadenia od technologického giganta.

Apple nepomohlo financiami ale rovno produktami, ktoré samé vyrába. Jedná sa o 2500 kusov počítačov Mac a iPadov. Tieto zariadenia poputujú aj do klubov v Alabame, Arizone, Kalifornii, Connecticute, Gruzínsku, Idahu, Illinois, Louisiane, Massachusetts, Michigane, Minnesote, New Yorku, Ohiu, Oregone, Pensylvánii, Tennessee, Texase, Washingtone, DC , Wisconsine a New Jersey.

Apple si stanovilo záväzok spolupracovať s klubmi a ďalšími podobnými inštitúciami, aby im pomohlo preskúmať potenciál zariadení s iPadOS a macOS. Takisto sa kompetentní pokúšajú prezentovať spôsoby, ako môžu pedagógovia integrovať kódovanie a programovanie do svojich učebných osnov.

Podobná spolupráca nie je pre technologickú spoločnosť ničím výnimočná. Darovanie zariadení do škôl alebo neziskových organizácií je celkom bežné a deje sa každý rok. Na Slovensku môžeme o niečom podobnom maximálne snívať. Škoda…

Prečítajte si tiež  Nová Apple Keynote 9. marca!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.