Spoločnosť Apple povýšila svoj nový iPad Pro na skutočne profesionálnu úroveň. Pre toto revolučné zariadenie pripravila vylepšenie, ktoré sme doteraz mohli poznať iba z displejov pre počítače Mac. Tí najnáročnejší spotrebitelia si môžu priplatiť za displej, ktorý je chránený špeciálnou matnou nanotextúrou.

Ako informuje technologický gigant, unikátne sklo s nanotextúrou je navrhnuté špeciálne pre používateľov, ktorí pracujú v grafických programoch alebo strihajú videá a často sa pohybujú v náročných svetelných podmienkach.

Práve v takejto situácii je potrebné používať displej, ktorý má hodnoverné zobrazenie farieb bez toho, aby ho ovplyvňovali odlesky z okolia. No a na takomto displeji musí byť aj špeciálna nanotextúra.

Nanotextura vyleptaná priamo do obrazovky 

Tá je do obrazovky vyleptaná v nanometrovej mierke a zachováva plnú kvalitu obrazu a kontrast novej OLED obrazovky, ktorou je iPad Pro vybavený.

Ako sme už uviedli vyššie, sklo s nanotextúrou nie je žiadnou revolučnou novinkou. Stretnúť sme sa s ním už mohli aj pri zariadeniach ako Pro Display XDR, Studio Display či iMac Pro. Teraz ho však Apple prvýkrát ponúkol aj pre dotykový displej.

Dôležité je tiež upozorniť na fakt, že táto povrchová úprava je pomerne jemná a citlivá na správnu údržbu. Práve pre ňu Apple v minulosti predstavil špeciálnu handričku, ktorá sa stala na internete virálnym hitom.

Nanotextúra pre iPad Pro je extrémne drahá

iPad Pro 2024
Zdroj: Apple

Ako sme už naznačili, pokiaľ budete chcieť iPad Pro s displejom s nanotextúrou, budete si musieť pomerne dosť priplatiť.

Problémom možno nebude ani 130 € za toto vylepšenie, ale fakt, že bude dostupné len pre 1 TB a 2 TB iPad Pro. A tie sa pochopiteľne predávajú za extrémne vysoké čiastky, o čom sa môžete presvedčiť v samostatnom článku.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Microsoft si robí srandu z Apple!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -