Zberateľské predmety, ktoré súvisia so spoločnosťou Apple, sa čoraz častejšie dostávajú do aukcií, kde si ich za pomerne vysoké ceny kupujú noví majitelia. Presne toto je aj prípad vizitky spoločnosti Apple Computer, ktorá nesie podpis jej zakladateľa, legendárneho Steva Jobsa. Hoci nikto neočakával tak vysokú cenu, bostonskej aukčnej sieni RR sa ju podarilo predať za čiastku, za ktorú by ste si na Slovensku kúpili aj byt.

Ako informuje Macrumors, finálna cena, ktorú za vizitku nový záujemca zaplatil sa zastavila až na hranici 181 183 dolárov, čo je v prepočte 167 540 eur. Zaujímavé je tiež to, že vizitka nepochádza z úplných začiatkov spoločnosti (1976), v rámci ktorých majú podobné predmety najvyššiu hodnotu. Vytlačená mala byť až v roku 1983, čo overila a potvrdila nezávislá spoločnosť PSA.

Súčasťou vizitky je aj staré ikonické logo spoločnosti Apple, ktoré obsahuje šesť rôznych farieb. Taktiež sa tu nachádza adresa 10495 Bandley Drive v Cupertine v Kalifornii a Steve Jobs je na nej uvedený, ako predseda predstavenstva spoločnosti Apple.

Stevd Jobs nerád rozdával autogramy 

Steve Jobs vizitka
Zdroj: RR Auction

Aukčná sieň RR je presvedčená o tom, že uvedený predaj stanovil nový rekord za vizitku s podpisom. Novátor a bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Apple Steve Jobs zomrel ešte v roku 2011 vo veku 56 rokov, kedy podľahol zákernej choroby.

Samotná vizitka je taká hodnotná aj preto, lebo je pomerne raritná. Jobs sa netajil počas svojho života tým, že nerád dával autogramy, nakoľko sa nepovažoval za žiadnu celebritu, ale jednoducho za podnikateľa. Aj to je dôvod, prečo majú jeho autogramy často vysokú hodnotu.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  12,9" iPad Pro kúpite konečne za vynikajúcu cenu. Obrovský tablet ma procesor z Macu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -