Najväčšie technologické spoločnosti na svete sa pravidelne stretávajú s porušovaním patentov. Výnimkou nie je ani Apple, ktoré má vo svojom produktovom portfóliu desiatky elektronických zariadení. A hoci sa firma snaží, niekedy jej dôležité veci skrátka uniknú. Presne to sa malo stať v súvislosti so spoločnosťou Koss, ktorá sa už dlhé roky špecializuje na výrobu rôznych typov slúchadiel.

Americká spoločnosť, ktorá bola založená už v roku 1953 a dnes sídli vo Wisconsine, zažalovala Apple z porušovania ochranných známok v zariadeniach AirPods a Beats. Stalo sa tak ešte v roku 2020, keď Koss v žalobe uviedol, že práve on drží patent na technológiu bezdrôtových slúchadiel.

Prečítajte si tiež  Toto je 7 problémov, ktorými trpia AirPods a môžete sa s nimi stretnúť aj vy

A aj keď mohol súdny spor pokračovať ďalej už v budúci pondelok, obe firmy napokon našli spoločnú reč. Podľa oficiálnych vyjadrení Koss súhlasil s urovnaním sporu mimosúdne, vďaka čomu tento prípad nebude pokračovať ďalej.

Pôvodný prototyp, z ktorého mali čerpať AirPods vznikol už v roku 2000

Apple Airpods, AirPods Max a AirPods Pro na stole oranžovej farby vedľa krabice, obalu a rastliny
Zdroj: Unsplash / Akhil-Yerabati

Spoločnosť Koss vo svojej pôvodnej žalobe uviedla, že už v polovici roka 2000 vytvorila prototypy slúchadiel do uší, ktoré vyzerali veľmi podobne, ako známe spotrebiteľské výrobky, ktoré boli uvedené na trh približne o pätnásť rokov neskôr spoločnosťou Apple. Je dôležité zdôrazniť, že práve AirPods sú najpredvídavejšie bezdrôtové slúchadlá na svete.

Prečítajte si tiež  Sú vaše AirPods vhodné na výmenný program? To sa dozviete v tomto článku

Apple malo porušiť patent na „základnú technológiu“, ktorou disponovali pôvodne slúchadlá od značky Koss vo všetkých svojich AirPods a zariadeniach Beats. A aj keď sa celý spor napokon podarilo vyriešiť mimosúdne, podrobnosti o dohode zatiaľ nepoznáme. Ako píše Reuters, ani jeden z výrobcov nereagoval na žiadosť o komentár. Rovnako sa zachovali aj ich právnici.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -