Apple sa pravidelne stará o svoje mobilné operačné systémy a medzi ne patrí hlavne iOS, ktorý nájdeme v každom iPhone, iPade či iPode Touch. Jeho súčasná verzia má už označenie 10 a testuje sa konkrétna aktualizácia s označením 10.3, nakoľko čoskoro nahradí terajšiu 10.2.1. Dnes vyšla druhá betaverzia určená pre vývojárov. Poď sa spolu s nami pozrieť na to, čo dobrého priniesla!

iOS 10.3 beta 2

iOS 10.3 prichádza vo svojej druhej beta verzií, ktorá je určená pre vývojárov. V prvom rade sa Apple postaralo už klasicky o to, aby systém fungoval plynulejšie, aby sa v ňom neobjavovalo tak veľké množstvo chýb ako to pri beta verziách býva zvykom, no a potom ešte aby priniesol a niečo navyše.

- Reklama -

V tomto prípade je to napríklad celkom nový súborový systém “Apple File System”. Toto asi neoceníš, nakoľko je to novinka určená pre vývojárov, no ak si vývojárom appiek pre iOS, teraz už o tom vieš. Medzi ďalšie novinky patrí napríklad o čosi lepšia optimalizácia voči baterke. O to sa ale Apple snaží v podstate pri každej takejto aktualizácii.

Pre šoférov je tu prichystané lepšie CarPlay, prišli malé zmeny, ktoré však presnejšie definovať zatiaľ nevieme (musíme si počkať na prvé videá a testy). Potom je tu ďalšia novinka, a to počasie určené pre aplikáciu mapy, ktoré dokáže reagovať na 3D Touch, teda silnejšie stlačenie prsta. V neposlednom rade je tu potom aj funkcia, ktorá nám dovoľuje vyhľadávať stratené slúchadlá Apple AirPods.

Aktualizácia teda nie je len taká “o ničom”, no na druhá stranu zase neponúka ani nič zásadné. Ak si ale vývojárom alebo máš platný vývojársky účet a chceš si novinky vyskúšať skôr ako ostatná verejnosť, neváhaj a sťahuj, oplatí sa určite, najmä ak máš len beta .

iOS - svetapple.sk

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here