Tak, ako sme ti písali už minulý týždeň, Apple malo vydať svoj Theatre Mode, respektíve Dark Mode na WatchOS, teda hodinky Apple Watch. Čo ale čert nechcel, táto informácia unikla na stránkach spoločnosti skôr, ako samotný update pre vývojárov. Dnes už je ale von a my sa môžeme tešiť, že sme opäť o malý krôčik bližšie k niečomu podobnému aj na našich iPhonoch, ktoré už súbory ohľadom Theatre Mode obsahujú len zatiaľ akosi nefungujú.

WatchOS 3.2

Nová aktualizácia WatchOS 3.2 prináša celkom novú technológiu alebo skôr vylepšenie, ktoré určite niekedy ocení každý jeden majiteľ hodiniek Apple Watch. V prvom rade ide o Theatre Mode. Ten kto vie po anglicky si už asi preložil a následne vydedukoval, na čo je tento režim určený.

- Reklama -

Používať ho budeš môcť napríklad pri návšteve divadla či kina, alebo inej akcie, kde je tma a ty sa sústredíš len na jeden bod, no v sále nie si sám. Akonáhle ti teraz príde na Apple Watch nejaké upozornenie, rozsvieti sa ti displej a jas môže dosť nepríjemne „oslepiť“ niekoho, kto si to práve neželal. Nielen ty trpíš práve silným jasom.

Presne tohto problému by nás mal zbaviť nový režim, ktorý bude reagovať pri príchode správy či notifikácie celkom ináč. Hodinky by ti mali po príchode správy len jemne a príjemne zavibrovať tak, aby o danom akte nevedel nikto okrem teba. Následne bude na tebe, či si budeš chcieť správu či informáciu prečítať, alebo to necháš na neskôr. Ak správu odložíš, nič sa nedeje, dopozeráš kino, divadlo či prednášku a všetko vybavíš po týchto akciách.

Ak ale niekde „horí“ a ty musíš byť stále informovaný čerstvými novinkami, jednoducho klepneš na displej a Apple Watch budú fungovať tak, ako vždy. Jas displeja by mal byť ale zásadne nižšií a informácie položené na čiernom podklade. Tak sú ale podložené skoro vždy, takže v tomto toľko zmien neuvidíš na prvý pohľad.

Okrem tejto novinky prišla aj vylepšená Siri, čo je tiež veľký pokrok. Vývojári budú môxť po novom hlasovú asistentku použiť aj pre aplikácie tretích strán, čím všetko nadobudne celkom nový rozmer. Táto beta verzia WatchOS 3.2 je dostupná zatiaľ iba pre registrovaných vývojárov z programu Apple Developers. Verejná beta by ale mohla prísť už na budúci týždeň, tak si ju určite nenechaj ujsť! 🙂

watchOS 3.2

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.