Začiatkom tohoto týždňa sme sa dočkali novej aktualizácie pre počítače Mac, ktorá priniesla okrem funckie SharePlay pre Facetime radu ďalších noviniek a opráv operačného systému. Spoločnosť Apple dnes sprístupnila prvú beta verziu pripravovanej aktualizácie macOS Monterey 12.2 vývojárom na testovacie účely.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo macOS Monterey 12.1. Toto sú novinky, ktoré aktualizácia prináša

Registrovaní vývojári si môžu beta verziu stiahnuť prostredníctvom Apple Developer Center a po nainštalovaní príslušného profilu bude beta verzia dostupná prostredníctvom mechanizmu Software Update v Systémových nastaveniach.

- Reklama -

Zatiaľ nevieme, čo všetko obsahuje macOS Monterey 12.2, no podľa všetkého by sme sa konečne mali dočkať možnosti Universal Control. Očakávaná funkcia má umožniť používanie jednej myši, klávesnice a trackpadu s viacerými počítačmi Mac a iPadmi. To všetko by sa však malo udiať až po novom roku, v ostrej verzii systému macOS Monterey.

Universal Control

Apple donedávna udávalo, že Universal Control by mala doraziť ešte počas roka 2021. To sa však s 99% pravdepodobnosťou nepotvrdí a jej príchod je predpovedaný na prvý štvrťrok 2022. Updatu sa dočkal aj starší systém macOS Big Sur, ktorý priniesol niekoľko bug fixov a úprav týkajúcich sa zabezpečenia.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -