Očakávaná aktualizácia macOS Monterey prinesie nové zaujímave možnosti, spomedzi ktorých predstavuje azda najväčšie lákadlo práve funkcia Universal Control. Napriek tomu, že novinka bola predstavená ešte počas tohtoročnej WWDC 2021, ktorá sa uskutočnila v júni, v beta verziách šancu nedostala.

V novej (v poradí desiatej) bete systému macOS Monterey však Universal Control dostala nálepku s názvom „beta feature“, čo naznačuje jej blízky príchod.

Prečítajte si tiež  Apple oznámilo špeciálny event, na ktorom predstaví nové MacBooky Pro

Universal Control predstavuje výborný nástroj produktivity, ktorý ocenia majitelia viacerých jablkových zariadení. Jej čaro spočíva v možnosti pripojenia jednej myši, klávesnice alebo trackpadu k viacerým zariadeniam. Ak teda používate pri práci dva počítače s macOS alebo Mac v kombinácii s iPadom, funkcia vám dovolí operovať so zariadením bez toho, aby ste museli príslušenstvo manuálne pripájať.

S príchodom Universal Control sa spájajú dva hypotetické scenáre. Buď sa jej dočkáme pri ostrom štarte nového systému macOS Monterey spolu s ostatnými novinkami, alebo jej Apple nachystá odklad podobne, ako v prípade vychytávky SharePlay. V druhej možnosti by funkcia dorazila v jednej z dodatkových aktualizácií pre macOS.

Universal Control

Viac o Universal Control, ako aj o aktualizácii macOS Monterey by sme sa mali dozvedieť už o pár dní, počas špeciálneho Apple Eventu. Konferencia s názvom „Unleashed“ je naplánovaná na pondelok 18.10. 2021 o 19:00 nášho času. Predstavia sa na nej nové MacBooky Pro v 14″ a 16″ verzii a podľa všetkého sa dočkáme aj oficiálneho spustenia Monterey. Program by podľa odhadov mali dopĺňať nové slúchadlá AirPods 3. generácie a nový Mac mini.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -