Spoločnosť Apple oficiálne oznámila výsledky za druhý štvrťrok 2021, ktorý počíta s mesiacmi apríl, máj a jún. V priebehu tohto obdobia sa firme podarilo dosiahnuť tržby vo výške 81,43 miliardy dolárov s medziročným nárastom na úrovni 36 %!

Zisk z tejto neuveriteľne sumy predstavuje až 21,74 miliardy dolárov a zisk na akciu 1,30 USD. Hodnota Apple sa pohybuje na úrovni cca 2,5 bilióna dolárov a všetky odhady naznačujú, že do konca roka môže prekonať aj magickú hranicu troch biliónov dolárov.

V porovnaní s rovnakým obdobím v priebehu roka 2020 ide o výrazne lepší výsledok, hoci to nikto nečakal.

Počas Q2 minulého roka sa podarilo dosiahnuť už tak výborné tržby na úrovni 59,7 miliardy dolárov so ziskom 11,25 miliardy dolárov. Teraz je však na tom Apple skoro dvakrát lepšie (čo sa týka čistého zisku).

Prečítajte si tiež  Elon Musk sa pustil do Applu. Kritizuje uzavretý ekosystém aj výrobu batérií

Je zaujímavé spomenúť aj správy od analytikov, ktorí vydali svoje očakávania ešte tesne pred oznámením finančných výsledkov.

Tie najviac skeptické odhady hovorili, že Apple dosiahlo počas Q2 2021 tržby vo výške cca 65,68 miliardy dolárov a najpozitívnejšie potom 77,15 miliardy dolárov. Skutočnosť je však iná a prekvapivo lepšia!

Takto zarobilo Apple na jednotlivých produktov

Spolu s celkovými číslami oznámilo Apple aj tržby podľa jednotlivých segmentov. Ako môžete vidieť sami, najdôležitejším produktom v ponuke aj naďalej zostáva iPhone, ktorý tvoril tržby na úrovni 39,57 miliardy dolárov. Medziročne si tak prilepšil skoro o 50 %.

Tim Cook
Zdroj: FTP

Darilo sa ale aj v iných kategóriach a každá z nich zaznamenala nárast od 12 % a viac. Uvidíme, akým smerom pôjde táto firma ďalej. Už teraz ale vieme, že zvyšok roka bude ešte zaujímavý. Nie je predsa tajomstvom, že práve počas neho prídu tie najdôležitejšie produkty!

Prečítajte si tiež  6 zaujímavosti o akciách spoločnosti Apple, o ktorých ste určite nevedeli
  • 39,57 miliárd dolárov: iPhone (medziročne až 49,7%)
  • 8,24 miliardy dolárov: Mac (medziročne o 16,38% viac)
  • 7,37 miliardy dolárov: iPad (medziročne o 12% viac)
  • 8,78 miliárd dolárov: Nositeľné doplnky, domácnosť a príslušenstvo (medziročne až 36,12%)
  • 17,49 miliárd dolárov: Služby (medziročne 32,90%)

Prečítajte si celú správu na  Apple Newsroom .

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here