Spoločnosť Apple je najhodnotnejšia technologická firma na svete, ktorá má svoje zásady a prísne sa ich drží. Ak sa teda rozhodne niekto vtipkovať, musí si dať veľký pozor na to, čo presne povie. No a to neurobil viceprezident spoločnosti pre obstarávanie Tony Blevins, ktorý odchádza zo svojho miesta. O prípade informuje Bloomberg.

Dôvodom je na prvý pohľad nevinné video, ktoré sa objavilo na TikToku známeho tvorcu Daniela Maca. Ten sa preslávil sériou, v rámci ktorej chodí za ľuďmi v zaujímavých autách a pýta sa ich, čím sa živia.

Keď Mac uvidel minulý mesiac Blevinsa na udalosti v kalifornskom Pebble Beach, kde prišiel na svojom vzácnom superšporte Mercedes-Benz SLR McLaren, položil mu otázku, čo vlastne robí. Jeden z najtvrdších vyjednávačov na svete odpovedal nasledovne:

„Mám drahé autá, hrám golf a obchytkávam ženy s veľkým poprsím, ale víkendy a veľké sviatky si beriem voľno.“ 

@itsdanielmac Quite the occupation this man has ✍️ #mercedesbenz #supercarstiktok #slr #car ♬ original sound – DANIEL MAC

Tony Blevins odkazoval na film z roku 1981

Pochopiteľne, takúto rozsiahlu odpoveď nemal Tony Blevins okamžite v hlave, ale odkazoval ňou na film Arthur, ktorý sa dostal do kín ešte v roku 1981. Práve v tomto snímku hlavný hrdina Arthur Bach opisuje svoju vlastnú kariéru slovami:

„Pretekám v autách, hrám tenis a obchytkávam ženy, ale mám voľné víkendy a som sám sebe šéfom.“

Spoločnosť Apple po zhliadnutí videa zahájila interné vyšetrovanie, pričom netrvalo dlho, kým bol Tony Blevins odvolaný zo svojho tímu. U technologického giganta viedol obrovskú skupinu ľudí, ktorá počítala s desiatkami priamych podriadených a niekoľkými stovkami ďalších zamestnancov.

Blevins si po incidentne svoju chybu priznal a pre agentúru Bloomberg uviedol, že ho veľmi mrzí to, čo vo videu povedal: „Rád by som využil túto príležitosť a ospravedlnil sa všetkým, ktorých môj chybný pokus o humor urazil,“

Apple prišlo o jedného z najlepších vyjednávačov na svete s prezývkou „Blevinátor“

Medzičasom potvrdil Blevinsov odchod už aj hovorca spoločnosti Apple, pričom doplnil, že o všetkom rozhodol viceprezident firmy Jeff Williams. Práve on bude po Blevinsovom odchode dohliadať na jeho pôvodný tím.

Dôležité je dodať, že Blevins nebol vysokopostaveným manažérom v spoločnosti Apple len tak pre nič za nič. Jeho úlohou bolo komunikovať s dodávateľmi a partnermi, pričom práve on bol súčasťou tímu, ktorý uzavrel spoluprácu so spoločnosťou Globalstar, vďaka ktorej sa dostali do iPhonu 14 satelitné hovory.

Prečítajte si tiež  Pozri si knihu od Apple za $300

Medzi svojimi kolegami mal povesť agresívneho vyjednávača, pričom jeho cieľom bolo znížiť výrobné náklady a ušetriť spoločnosti Apple peniaze. Denník The Wall Street Journal dokonca v roku 2020 uviedol, že Blevins má v spoločnosti Apple prezývku „Blevinátor“, pretože počas rokovaní zachováva za každých okolností veľmi tvrdý postoj.

V minulosti mal napríklad na starosti spor spoločnosti Qualcomm vs Apple, v rámci ktorého nabádal dodávateľov technologického giganta, aby spoločnosť Qualcomm pripravili o platby licenčných poplatkov.

Okrem iného bol poverený priamo generálnym riaditeľom spoločnosti Apple Timom Cookom, aby viedol rokovania súvisiace s výstavbou kampusu Apple Park v Cupertine. Aká bude ďalšia cesta Tonyho Blevinsa zatiaľ nie je známe.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here