Apple začalo predávať náušníky pre AirPods Max

Je pravdou, že AirPods Max sú najdrahšie bezdrôtové slúchadlá, aké kedy Apple predávalo. Pôvodne sa očakávalo, že ich cena bude atakovať 300-400€. Napokon sa však prehupla ďaleko cez túto hranicu a skončila na sume 629€.

Pokiaľ máte radi módu a štýl, čísla môžu ísť ešte vyššie. Ako iste viete, AirPods Max nie sú dodávané ako jeden komponent, no v princípe sa skladajú z troch samostatných dielov. Dva z nich tvoria pohodlné náušníky, ktoré držia silné magnety.

Podobné riešenie je veľmi dobré, nakoľko si môžete svoje slúchadlá individualizovať a kombinovať viaceré farebné varianty. Tak isto sa dajú používané (a poškodené) náušníky vymeniť, vďaka čomu budú AirPods Max pôsobiť ako nové.

V tomto momente sa však dostávame ku problému, ktorým je opäť prehnane vysoká cena. Samotné príslušenstvo zoženiete napríklad v rakúskom Apple Onlne Store za sumu 79€. To je celkom úlet.

Určite nemusíme pripomínať, že za podobné peniaze sa dajú zakúpiť priemerné bezdrôtové slúchadlá. Tu sa ale bavíme o Apple a produkte vyššej triedy, takže sa nemôžeme čudovať.

Ešte donedávna ste si mohli toto príslušenstvo iba predobjednať, nakoľko nebolo dostupné. Po včerajšom vyhlásení finančných výsledkov sa ale situácia zlepšila a ku náušníkom sa dostanete jednoduchšie. Aký je váš názor na vyššie uvedenú cenu? Prestrelilo ju Apple alebo je vzhľadom na konečnú cenu AirPods Max adekvátna? Dajte nám vedieť v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.