Apple prekonalo všetky rekordy

Nedávno sme priniesli správu, v ktorej sme vás informovali, že Apple poprvýkrát prekoná štvrťročné predaje na úrovni 100 miliárd amerických dolárov. Analytici sa nemýlili a svoje odhady mierne „podhodnotili“. V skutočnosti boli čísla výrazne vyššie.

Podľa oficiálnej tlačovej správy, zverejnenej na webe technologického giganta, sa podarilo dosiahnuť tržby na úrovni 111,4 miliardy amerických dolárov. V porovnaní s 91,8 miliardami počas Q4 2019 ide o obrovský nárast, ktorý zrejme nikto nečakal.

- Reklama -

Apple z tejto sumy dokázalo vyťažiť zisk vo výške 28,8 miliardy dolárov, čo je v medziročnom porovnaní o 6,6 miliardy viac než počas Q4 2019 (22,2 miliárd dolárov). Investori a vedenie spoločnosti môžu veselo oslavovať.

Samotné výsledky na druhej strane neboli až tak prekvapivé, nakoľko sa kvôli neskoršiemu predstaveniu iPhonu 12 očakávali už minulý rok. Predajné čísla z tohto zariadenia sa nepočítali do Q3 (júl, august, september) tak ako to býva zvykom, ale výhradne do Q4. Podľa Tima Cooka bol záujem výrazný aj zo strany bývalých majiteľov Androidov.

Čo sa týka hrubej marže, tá za posledné tri mesiace predstavovala 39,8%, čo je 1,4% medziročný nárast. Pri týchto číslach sú aj jednotky percent veľmi zaujímavé.

Apple na záver deklarovalo, že za každú akciu vyplatí dividendy vo výške 0,205 USD (do 11.2.2021). Napíšte nám do komentára, aké produkty ste si v závere minulého roka zaobstarali vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.