Nedávno sme zverejnili článok o tom, že spoločnosť Apple bude dávať väčší pozor na úniky, aby sa informácie o pripravovaných produktoch či službách nedostávali na verejnosť predčasne.

Technologický gigant ale začal s krokmi, ktoré azda nikto nečakal. Údajne konfrontoval najpresnejších leakerov (potvrdil to zatiaľ iba Kang s presnosťou 96,3 %) s listom od právnikov, v ktorom sa nachádza dôrazné varovanie.

- Reklama -

Konkrétne sa v ňom uvádza, že úniky informácií o zatiaľ nevydaných produktoch môžu mať pre spoločnosť Apple negatívny vplyv, napríklad kvôli poskytnutiu tajných informácií konkurentom. Problémom je taktiež nepresné zavádzanie spotrebiteľov.

“Nedávno si Apple objednalo právnickú firmu a poslalo niekoľko listov v skupinových správach leakerom. Jedna z nich sa dostala aj ku mne. Ich obsah spočíva v tom, že nemôžeme zverejňovať informácie, ktoré poskytujú konkurentom spoločnosti Apple perfektný prehľad o pripravovaných novinkách a taktiež uvádzajú spotrebiteľov do omylu, pretože nemusia byť presné.” – preložené od leakera Kanga

Kang sa vystrašil a preto končí

Leaker ďalej doplnil, že technologický gigant zhrnul viacero snímok obrazovky, ktoré pôvodne zverejnil na čínskej sociálnej sieti Weibo. Toto varovanie ho do takej miery vystrašilo, že sa rozhodol do budúcnosti nezverejňovať podobné informácie.

Apple teda bolo úspešné minimálne v jednom prípade, hoci nie je na 100 % isté, či by v potencionálnom súdnom spore vyhralo. Na strane druhej, kto to chce riskovať pri najväčšej technologickej spoločnosti na svete?

Je možné, že sa v budúcnosti dočkáme menšieho množstvá únikov než doteraz. To ale neznamená, že nás niektorí leakeri nebudú aj naďalej zásobovať čerstvými novinkami o pripravovaných produktoch či službách.

Napíšte nám do komentára, čo si o tomto prípade myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

 

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here