Ako iste viete, drvivá väčšina informácií, ktoré sa týkajú pripravovaných produktov od spoločnosti Apple pochádzajú od výrobcov komponentov, ktorí nedokážu zabezpečiť 100% diskrétnosť.

Technologický gigant preto musel zakročiť a vylepšiť svoje bezpečnostné postupy, týkajúce sa všetkých výrobných partnerov po celom svete. Niekoľko nových nariadení síce všetky úniky určite nezastaví, no ich počet môže byť vo finále výrazne zredukovaný.

Apple si napríklad začalo klásť prísnejšie požiadavky na pracovníkov z výrobných liniek, ktorí sú v kontakte s ešte nepredstavenými zariadeniami. Na týchto pozíciach sa nemôžu nachádzať pochybní ľudia, ktorí majú za sebou kriminálnu minulosť. Inými slovami, pracovať tu môžu iba tí, ktorí sa preukážu čistým registrom trestov. Ak sa v ňom už nachádza zápis, pracovníci budú pridelení na inú pozíciu.

Prepracuje sa aj bezpečnostný systém v továrniach

Ďalšie pravidlo sa týka návštevy zamestnancov spoločnosti Apple, ktorí sa z nejakého dôvodu objavia v továrni. Výrobca nemôže zbierať nijaké biometrické údaje o týchto osobách a už vôbec ich sprístupňovať svojim pracovníkom.

Apple tiež vymyslelo vylepšený bezpečnostný systém vo výrobných halách, ktorí dokáže odsledovať to, či sa niektoré súčiastky pri prevoze náhodou nezdržali. Ak by sa objavilo podozrenie, spustí sa alarm a špecializovaný personál zaháji interné vyšetrovanie.

Medzi posledné „drobnosti“, ktoré sa hodí spomenúť patrí napríklad identifikácia každého návštevníka továrne prostredníctvom vládneho preukazu (napríklad občiansky preukaz a podobne). Pokiaľ sa budú prevážať prototypy alebo komponenty vo vývoji, pred transportom musí byť vozidlo zaparkované na mieste, kde je viditeľné na kamerách z každej zo štyroch strán.

Všetky videozáznamy (aj tie, ktoré sa vytvárajú pri ničení prototypov) sa musia uchovávať po dobu minimálne 180 dní od vytvorenia. Napíšte nám do komentára, či si myslíte, že tieto opatrenia pomôžu niečo zmeniť. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.