Apple každý jeden rok predstavuje nové iPhony a každý jeden rok s novými iPhonmi prichádzajú aj nové procesory, ktoré sú vždy výkonnejšie, energeticky úspornejšie a vo všetkých ohľadoch lepšie. Presne tak to bude aj s iPhonom 8, tu bude zakomponovaný Apple A11 procesor, ktorý bude poriadne výkonný. Výroba tohto procesoru sa v následujúcich dňoch začína. Takisto by sa teda mala v dohľadnej dobe začať výroba aj samotného iPhonu 8, aby ho bolo včas dostatok kusov.

Apple A11

Informácie zo serveru DigiTimes nám prezrádzajú zaujímavé fakty ohľadom výroby procesora Apple A11. Podľa všetkého sa výroba týchto procesorov v týchto dňoch spustila, nakoľko to hlásia blízke zdroje z dodávateľského reťazca spoločnosti TSMC. Tá je len tak pre zaujímavosť výhradným výrobcom tohto čipu (Apple v tomto prípade totálne odstavilo Samsung). Výrobca na výrobu využije 10nm výrobný proces. Nový procesor by mal poskytnúť ešte väší výkon ako súčasný procesor Apple A10, ktorý robí stále z iPhonu 7 to najvýkonnejšie mobilné zariadenie na svete.

- Reklama -

Procesor zrejme neuvidíme len v budúcom iPhone 8, ktorý by mal byť revolučný nielen po technologickej, ale aj po dizajnovej stránke. Pokiaľ sa Apple rozhodne priniesť iPhone 7S, čo je veľmi pravdepodobné, mal by sa tento čip nachádzať aj v ňom (aj keď je možné, že dostane nejaké to výkonnostné obmedzenie).

iPhone 8 okrem iného prinesie aj 3GB operačnej pamäte RAM, čo je rovnaká hodnota ako dnes ponúka model 7 Plus a myslíme si, že pre operačný systém iOS je to tak „akurát“. Telefóny budú aj o čosi viac vodotesné, ponúknu až štandard IP68, čo je zlepšenie oproti súčasnému IP67, ktorý nájdeme v iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Zariadenia tiež prídu s bezdrôtovým nabíjaním a pravdepodobne aj skenerom dúhovky, pomocou ktorého sa budú naše iPhony odomykať.

To ako na tom budú zaraidenia po grafickej stránke zatiaľ nevieme ale predpokladáme, že pôjde o absolútnu špičku. Hry na iPhone 8 budú skrátka lahodné, pretože grafické spracovanie sa bude môcť rovnať tomu, čo sme ešte prednedávnom videli na počítačoch či konzolách.

A11 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.