Klebety ohľadom nových MacBookov sa v posledných týždňoch točia hlavne okolo pripravovaného MacBooku Pro, ktorý by mal doraziť ešte v priebehu tohto roka. Na povrch ale vychádzajú nové informácie, ktoré ukazujú na príchod MacBooku Air s novým dizajnom a čipom M2.

Podľa tweetu známeho leakera, ktorý vystupuje pod menom Dylandkt sa môžeme tešiť na nové farebné MacBooky Air už v prvej polovici roku 2022. Nejedná sa pritom o žiadneho nováčika na poli odhadov, keďže v minulosti správne predpovedal príchod iMacu M1 a nového iPadu Pro.

- Reklama -

Air

Príchod rôznych farebných variácií v prípade MacBookov po vzore svojich desktopových kolegov by bol pochopiteľným krokom firmy. Nástupca prvého „m-kového“ čipu v podobe M2 by mal posunúť výkon Airka opäť na novú úroveň. Čo sa týka nového dizajnu, môžeme predpokladať rovnakú farebnú paletu ako v prípade iMacu 2021.

Apple by malo mať okrem ohlásenia pestrofarebných Macbookov Air v rukáve ešte niekoľko tromfov. Zdroje ukazujú aj na zakomponovanie nových Mini-LED displejov do rady jablkových počítačov. Či sa bude táto informácia týkať práve spomínaného MacBooku Air, je zatiaľ otázne.

Čo by ste povedali na príchod farebných MacBookov vy? Vybrali by ste si nový farebný MacBook Air alebo ostanete pri klasickom prevedení Silver a Space Gray? Podeľte sa s nami v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.