Nokia je značka, ktorá síce pred časom skončila, no ku dnešnému dňu dokázala opäť ožiť a evidentne chce zase začať miešať karty. Je to značka, na ktorú sa len tak nezabúda, najmä nie na jej legendárny, nezničiteľný model 3310. V máji však medzi touto firmou a Applom vznikol patentový spor, ktorý však chceli obe spoločnosti vyriešiť pokojným spôsobom. Ako sa im chcelo, tak sa aj stalo. Apple vyplatil fínskemu výrobcovi elektroniky takmer 2 miliardy eur. Obe firmy ale po novom nadviazali spoluprácu.

Patentový spor a spolupráca

Medzi Applom a Nokiou vznikol patentový spor, ktorý sa podarilo urovnať ešte v máji tohto roka. Nikto by asi nebol predpokladal, že všetko sa vyriešilo v dobrom duchu a Apple Nokii vyplatil obdivuhodnú čiastku, 1,7 miliardy eur. Medzi firmami dokonca vznikla ďalšia spolupráca, ktorú nadviazali práve vznikom tohto problému. Okrem iného na akciovom trhu Nokia z ničoho nič vyletela smerom na hor. Podľa nových finančných výsledkov sa už dozvedáme, prečo tomu bolo tak.

- Reklama -

Medzi firmami totižto prebehla transakcia, ktorá obsahovala skoro 2 miliardy eur v prospech Nokie. Nie, že by takáto čiastka mohla akýmkoľvek spôsobom Applu finančne ublížiť, no predsalen je to neskutočné množstvo peňazí a to nielen pre bežného smrteľníka, ale aj pre celú fínsku firmu. Finančná situácia Nokie sa teda týmto pádom podstatne zlepšila a o tom, ako toto obrovské množstvo peňazí využije, nás už bude informovať počas zverejňovania finančných výsledkov počas 3. štvrťroku 2017.

O spolupráci medzi Applom a Nokiou sa toho všeobecne príliš veľa nevie, no čo vieme je fakt, že firmy chcú medzi sebou skutočne rozsiahlo spolupracovať. Hovorí sa to o technológiách a sieťových zariadeniach. Nevieme si síce predstaviť, akým smerom sa bude spolupráca vyvíjať, no je zaujímavé to, ako pokojne celý spor medzi firmami prebehol. To sme už naozaj dlho nevideli!

Nokia - svetapple.sk
Zdroj: 9to5mac.com

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here