Ešte začiatkom tohto roka predstavilo Apple svoju novú streamovaciu službu pre filmy a seriály. Vtedy sme ešte nevedeli, aká super bude cena iné výhody, ktoré k nej firma ponúka. Apple zajtra spúšťa Apple TV+ a tu je všetko čo by ste mali o službe vedieť.

Apple zajtra spúšťa Apple TV+.

O tom, kedy firma novú službu oficiálne spustí sme sa dozvedeli až 10. septembra na Keynote. Dátum je stanovený konkrétne na 1. novembra. Zajtra ráno by ste už mali mať možnosť sa do novej služby zaregistrovať. Ak sa pýtate či bude dostupná aj u nás, odpoveď je áno. Firma informácie zverejnila dokonca aj na internetových stránkach apple.com/sk, ktoré zvyčajne tak často neaktualizuje. Apple TV+ bude možné sledovať na všetkých Apple zariadeniach.

Dôležité je ale podotknúť to, že niektorí výrobcovia ako napríklad Samsung, Sony či Vizio budú môcť mať túto aplikáciu ako vstavanú vo svojej inteligentnej televízii. Ak tu ešte nepribudla, stane sa tak s príchodom ďalšej aktualizácie. Tu treba ale podotknúť, že podpora nebude samozrejme pre všetky televízory. Bavíme sa poväčšine len o modeloch, ktoré nie sú staršie ako zhruba 2 roky. Ak máte taký, ktorý bude podporovať Apple TV+, prístup k službe bude o krok bližší.

Slovenský jazyk?

Tejto téme sme sa trochu viac venovali v tomto článku ale áno, službu bude možné sledovať aj v slovenskom jazyku. Na druhú stranu treba ale povedať, že určite sa nedočkáme dabingu. Vystačiť si budeme musieť so starými dobrými titulkami. Nehovoríme síce, že dabing nikdy nebude, to možno bude. Nakoľko ale 1. novembra služba iba začína a naša krajina určite nie je v centre záujmu spoločnosti Apple, môžeme očakávať, že príde pokojne až za niekoľko rokov.

Tak či onak, máme jednu výhodu a tou je Česká republika. Túto krajinu spoločnosť Apple predsa len berie trochu vážnejšie, nakoľko tu má aj svoj Apple Online Store (aj keď kamennú pobočku nie). Je dosť možné, že v blízkej budúcnosti pribudne práve český dabing ku niektorým reláciám, seriálom alebo filmom. Nakoľko mu predpokladám väčšina z vás rozumie, nebudeme sa musieť obťažovať s malými titulkami.

Apple zajtra spúšťa Apple TV+

Predplatné

To čo vás pri novej službe zaujíma je určite aj predplatné. Jeho cenu už od septembra poznáme. Stanovená je na 4,99$/mesačne v USA. Na Slovensku síce oficiálny cenník ešte nemáme, Nemecké stránky Applu hovoria o sume 4,99€/mesačne a tak očakávame rovnakú sumu aj u nás. Je skoro nulová pravdepodobnosť, že by sme na Slovensku za službu platili viac.

Prečítajte si tiež  Predaje Apple Watch narástli celosvetovo o 51% počas Q3 2019 podľa Strategy Analytics.

Dôležité je tiež poznamenať, že pokiaľ ste si zakúpili po Keynote niektorí z nových produktov, budete mať službu na 12 mesiacov úplne zadarmo. Ostatne ide o krok, ktorým si nás Apple veľmi získalo. Ak máte teda napríklad iPhone 11/11 Pro prípadne nový iPad s 10,2″ displejom, môžete si zajtra službu aktivovať a platiť určite nebudete do rovnakého dňa v roku 2020! Ušetríte približne 60€.

Poslednou novinkou v predplatnom je tá, ktoré bolo zverejnené iba včera. Apple pripravuje aj výhodný balíček pre študentov. Tí budú môcť využívať Apple TV+ a Apple Music za jednu cenu. Tá by mala byť stanovená na 4,99€ za obe služby dokopy. Problém ale môže byť v tom, že balíček bude určený len pre jednu osobu. Nebude ho teda možné prenášať a zdieľať s nikým iným.

Čo bude služba ponúkať

No a na záver už len povieme, na čo sa tu môžeme tešiť. V prvom rade je to napríklad fantastický seriál SEE. Na produkciu jedného dielu dalo vraj Apple až 15 miliónov dolárov. Ďlaším lákadlom môže byť aj napríklad The Morning Show, Dickinson, For All Mankind, Helpsters a podobne. Ak vás zaujíma exkluzívny obsah od Applu viac, prečítať si o ňom môžete tu.

Samozrejmosťou bude potom aj obrovské množstvo filmov a to či už nových alebo starších klasík. Nie všetko čo bude na Apple TV+ bude z produkcie Applu. Ak teda zajtra nebudete mať čo robiť, určite môžete začať so službou Apple TV+ je tu dosť obsahu na to aby ste si mohli príjemnejšie spestriť vaše sledovanie televíznych relácii.

Apple zajtra spúšťa Apple TV+
Apple zajtra spúšťa Apple TV+ – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.