V poslednej dobe píšeme hlavne o tom, ako niektoré firmy žalujú Apple za porušovanie patentov alebo nekalé obchodné praktiky. Tentokrát sa ale karta obrátila. Právnici jablkovej spoločnosti podali žalobu voči vývojárom aplikácie Prepear. Vraj majú veľmi podobné logo.

Apple zažalovalo vývojárov aplikácie Prepear

V Cupertine sú veľmi citliví na používanie svojich ochranných známok a loga. Tentokrát sa rozhodli zažalovať vývojárov Prepear, ktorí ich údajne kopírujú. Predmetná aplikácia pomáha používateľom objavovať nové recepty, vytvárať zaujímavé zoznamy jedál a mnoho ďalšieho…

- Reklama -

Vo svojej „ikonke“ pritom používa iné ovocie, a to hrušku. Spoločnosti Apple sa to nezdá a podľa jej názoru je príliš podobná ikonickému nahryznutému jablku (o čom by sa dalo naozaj diskutovať). Žaloba tvrdí, že logo celkovo poškodzuje značku technologického giganta.

O všetkom sme sa dozvedeli z príspevku na Instagrame, ktorý uverejnili tvorcovia Prepear. Zároveň aj podali petíciu, v ktorej stojí, že sa jedná iba o malú spoločnosť s piatimi členmi tímu a kvôli žalobe museli prepustiť jedného zamestnanca. Náklady na právne úkony predstavujú tisíce dolárov.

Zbieranie podpisov je našťastie úspešné a mohlo by pomôcť pri súde. V čase, kedy sme písali tento článok, sa pod túto petíciu podpísalo už viac ako 12 000 ľudí. Podrobnosti nájdete na tomto odkaze.

Do komentára nám napíšte, či si myslíte, že aplikácia Prepear kopíruje logo Apple alebo ide len o úplne zbytočnú a nezmyselnú žalobu. My v tomto prípade stojíme práve za malým vývojárskym tímom, pretože si skutočne nemyslíme, že by tu došlo k akémukoľvek porušeniu ochranných známok. Právnici však môžu mať iný názor. Uvidíme, ako to dopadne…

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.