Apple práve renovuje svoj najdôležitejší Apple Store, ktorý sa nachádza na 5th Avenue v Americkom New Yorku. Každý, kto niekedy o tomto obchode počul asi aj vie, ako špecificky vyzerá. Jeho steny pokrýva číre sklo, ktoré sa skladá so sklenených panelov, ktoré fungujú vlastne ako nosníky. Je to dokonalá konštrukcia a dokonalý nápad. Všetko podstatné sa nachádza v podzemí, tam sa do teraz nachádzal Apple Store, ktorý mal rozlohu okolo 3000 metrov štvorcových. Po novom sa ale táto plocha zväčší, a to razantne.

Nádherné obdobie

Apple zažíva jedno nádherné obdobie, kedy návštevníci chodia do jeho obchodov ako na zavolanie a míňajú tu denne milióny dolárov za svoje nové iPhony, MacBooky, iMacy či iPady. Po celom svete. Všetky Apple Store predajne sú niečim výnimočné. Niektoré majú dizajn špecifický podľa Jonyho Iva, iné sú zasa na zaujímavých miestach.

- Reklama -

Jedným z takýchto obchodov Apple Store je aj výnimočná „kocka“, ktorá sa nachádza na New Yorkskej 5th Avenue. Tento obchod nemá štandardnú konštrukciu. Jeho štandardná konštrukcia je vlastne sklo a za tie roky, počas ktorých fungoval, sa stal v podstate ikonou týchto obchodov. Zaujímavé je tiež to, že hoci je kocka rozmerná, obchod sa nachádza až pod ňou, v podzemí.

Na to, aby sa sem človek dostal potrebuje prejsť cez obrovské a masívne sklenené schody, ktoré len tak mimochodom v nedávno postavenej kamennej predajni stáli spoločnosť Apple okolo $1 000 000. Následne sa dostávame do kamennej predajne jedného z najlepších obchodov na svete a toho najlepšieho z portfólia Apple.

Problém je ale v tom, že jeho rozloha je na počet návštevníkov veľmi limitujúci faktor. 3000 štvorcových metrov je jednoducho málo na obchod týchto rozmerov. Presne preto spoločnosť ide rozširovať, a to razantne. Po novom by sa mala predajňa zväčšiť až dvojnásobne. Hovoríme tu zhruba o 7200 štvorcových metroch, čo je dvojnásobný nárast.

Zmestí sa sem teda viac ľudí a tržby budú ešte väčšie, čo je určite hlavný cieľ tejto rekonštrukcie. Obchod bol zavretý 20. januára 2017 a nevedno, kedy bude zase otvorený. Zatiaľ môžu zákazníci navštíviť narýchlo spravenú pobočku vo vedľajšej budove bývalého hračkárstva. Držíme Applu palce, nech stavbu rýchlo dokončí. Už dnes sme zvedaví na nové priestory tohto obchodu.

Apple Store - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.