Applu sa minulý rok naozaj darilo a dokázalo byť extrémne ziskové aj tam, kde sme to očakávali najmenej. Tak napríklad taký iPhone dosiahol rekordné predaje, predalo sa 78 miliónov zariadení, čo určite nikto neočakával. Ako ale vieme, sú tu isté zázraky, ktoré sa občas dejú a tento patrí medzi ne. Rovnako úspešný bol aj internetový obchod App Store. Apple predalo aplikácie v 2x väčšej hodnote ako konkurenčný obchod Google Play. Nájdeme tu už 2,2 milióna aplikácií!

Apple je najlepší

Nech sa chlapci v Google snažia ako sa snažia, Apple je stále lepší, a to aj napriek tomu, že jeho iPhone na trhu netvorí ani zďaleka taký podiel, ako zariadenia s Androidom. Tak či onak, Applu sa darí viac a zarába viac aj na dôležitých mikroplatbách, ako sú iTunes AppStore a podobne.

- Reklama -

Hoci to možno nie je najväčší príjem spoločnosti, dokázal za celý minulý rok zarobiť slušných, vyše 7 miliard amerických dolárov, čo tiež nie je zas až také malé číslo. Toto všetko s dnes už 2 200 000 aplikáciami, ktoré ponúka.

Je ich možno podstatne menej ako ich ponúka konkurenčný internetový obchod, ale tie aplikácie od Apple aspoň spĺňajú nejaké tie štandardy a nedostane sa sem čokoľvek tak, ako pri konkurenčnom obchode. Apple zarobí až dvakrát viac každým jedným rokom, a to hlavne vďaka tomu, že užívatelia sú naučení aplikácie kupovať, nie nelegálne sťahovať.

Netvrdíme, že sa to nedá, existujú rôzne formy ako si pomôcť napríklad taký Jailbreak a podobne, no ale načo si komplikovať život keď aplikácia stojí 2 eurá a tvoj smartfón 800?

Možno niekto bude namietať, že to vôbec nie je dobré. Používatelia musia používať výhradne funkcie od Apple, čo ich čiastočne obmedzuje. Tu ale nastáva otázka, aké iné funkcie by mali vlastne používať?

Apple len dokázalo ľudí naučiť platiť za softvér, ktorý je často terčom pirátov, to je celé. Uvidíme, ako sa bude obchod vyvíjať aj naďalej, no už dnes držíme palce, aby sa mu darilo!

App Store - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.