A je to tu, Apple má po svojej tento rok asi najdôležitejšej udalosti na ktorej sme mali možnosť vidieť azda najväčší a najočákavnejší smartfón súčasnosti. Dočkali sme ale aj iných produktov medzi ktoré patrí jednoznačne aj nová Apple TV v poradí už 5. generácie. Hoci to bol na začiatku len Apple produkt, dnes patrí oprávnene do portfólia spoločnosti Apple. Dostala veľkú inováciu a už sa na ňu nevieme dočkať. 

Apple TV 5. genrácie

Apple predstavilo po prvý krát Apple TV s podporou 4K rozlíšenia, takže si ju budeš môcť užiť aj na najmodernejších obrazovách, ktoré sú čoraz viac populárne. Rovnako tak si budeš môcť vo vyššej kvalite vychutnať aj filmy či hry. O výkon sa v tomto prípade postaral procesor Apple A10X Fusion a operačná pamäť 3GB RAM. Procesor je podľa údajov 2x rýchlejší a grafika ponúka až 4x vyšší výkon. Tento čip nájdeme okrem iného aj v iPade Pro! Hlavnou novinkou je teda v tomto prípade podpora 4K/HDR filmov a videí, ktoré môžu byť streamované cez internet. Apple TV na to ale bude potrebovať internetové pripojenie s rýchlosťou minimálne 15 mb/s.

- Reklama -

Apple začalo spolupracovať s najznámejšími filmovými štúdiami či službami Netflix a Amazon Prime na tom, aby bola zabezpečená dostatočná obrazová kvalita filmov a video-obsahu. Apple TV začne združovať lokálne médiá, no najväčšou novinkou je, že bude možné sledovať športové podujatia LIVE!  Všetko v novej TV App, ktorá bude dostupná aj pre iPhony a iPady.

Apple TV bude dostupná 22.9. za súčasné ceny!

Čo si myslíš o novej Apple TV? Získa vo svete úspech? Nám to ukáže až čas, no zaujímalo by nás, či si medzi tými, ktorí si ju plánujú zakúpiť!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.