Apple Store obchody sa nachádzajú po celom svete (samozrejme len u nás a v Česku nie, aj keď tam majú aspoň Apple Online Store). Akonáhle ale máš niekde v ďalekom zahraničí možnosť vyskúšať, aká je atmosféra v tomto obchode, určite ju využi. Predsalen je to niečo iné ako u našich resellerov a pre mnohých to môže byť až zážitok. Apple to ale na teba skúša rôznymi trikmi a jedným z nich je aj balenie!

Balenie v Apple Store

Kamenná pobočka Apple Store je samozrejme plná luxusného (alebo skôr dizajnovo perfektného) nábytku, ktorý ladí s produktami uloženými priamo na ňom. Hovoríme napríklad o vitrínach, regáloch či stoloch a stoličkách, ktoré tu môže človek bežne nájsť. potom sú tu samozrejme veľké steny, kde nájdeme poväčšine postery so štúdiovými fotkami produktov, do ktorých by si sa mal automaticky zamilovať. To ale nie je to, prečo píšeme tento článok. Vo vnútri Apple Store to proste vyzerá perfektne, ale to sa dá tak trochu predpokladať. Predsalen je to obchod najhodnotnejšej spoločnosti sveta a tá nechce sklamať žiadneho zákazníka.

- Reklama -

Pokiaľ ale budeš mať možnosť nejaký z týchto obchodov navštíviť (najbližšie asi v nemeckých Drážďanoch, prípadne čoskoro aj vo Viedni), určite túto šancu využi a dobre si obzri napríklad regále, v ktorých nájdeš obrovské množstvo perfektne uloženého príslušenstva. Nie, to nepochádza od Apple, aj keď spoločnosť chcela aby si nadobudol tento dojem. Ako to? je to jednoduché, v spoločnosti sú skrátka natoľko posadnutí dizajnom (áno, aj tým obalovým), že dali výrobcom príslušenstva podmienku. Tá hovorí o tom, že balenie navrhne Apple tak, aby dokonalo zapadalo medzi ostatné produkty uložené v obchode. Nie je to ale trošku choré?

Ako sa to vezme. nemyslíme si, že samotné produkty a ich obal až tak narúša priestor v obchode ale myslíme si, že je to veľmi pozorné a perfekcionistické a to sa nám na Apple páči. Apple Store je vždy čistý a to njamä dizajnovo. Dizajn obchodu je totižto tak perfektný, ako aj dizajn produktov, a to človeka núti nechať tu nejaké peniaze, pretože sa tu len cíti dobre. Apple proste vie, akú taktiku použiť na zákazníka a ten sa jej rád chytí a urobí presne to, o čo sa vo firme snažia. Zakúpi si nejaký produkt!

Apple Store - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.