Ešte koncom minulého roka spoločnosť Apple predstavila AirPods Pro 2. generácie, ktoré sa začali predávať za 299 €, no na Slovensku ich zoženiete aj za zvýhodnenú cenu 258 €. Ide o zariadenie, ktoré je vyladené do tých najmenších detailov a objektívne musíme skonštatovať, že je naozaj vydarené. Napriek tomu sme ale presvedčení, že ak hľadáte kvalitné slúchadlá a 258 € sa vám zdá za takéto zariadenie moc, vhodnejší bude starší model AirPods Pro 1. generácie. Ten je ešte stále v predaji a príjemne na ňom ušetríte.

Toto zariadenie prišlo na trh v roku 2019, no v priebehu roka 2021 prešlo drobnou (tichou) modernizáciou, po ktorej začalo podporovať aj štandard MagSafe. No a presne aktualizovaná verzia je ešte stále k dispozícii, pričom internetový obchod iPhoneGuru ju má za super cenu. Najlepšie ceny za AirPods Pro 1. generácie nájdete tu.

- Reklama -

Zariadenie sa pôvodne predávalo za 279 €, no dnes jeho cena klesla na absolútne minimum, iba 200 €. To je stále o 58 € menej, než za najdostupnejšie AirPods Pro 2. generácie a zároveň ide o prakticky identickú čiastku, akú si spoločnosť Apple pýta za štandardné AirPods 3. Tie kúpite napríklad na Alze za 199 €. Najnižšie slovenské ceny za AirPods 3 nájdete tu.

AirPods Pro otvorené v ruke používateľa v nabíjacom púzdre
Zdroj: MacRumors

Je nutné podotknúť, že AirPods 3 nemajú ANC (aktívne potláčanie okolitých zvukov), ktoré aj na generačne starších AirPods Pro funguje absolútne príkladne a dokonca sa na lacnejšej verzii slúchadiel nestretnete ani s obľúbeným transparentným posluchom.

Ide o režim, ktorý sníma vaše okolie cez mikrofóny a následne vám dáva do slúchadiel so štuplami hodnoverný zvuk okolia. Koľkokrát pri tom zabudnete, že ich máte vôbec v ušiach…

AirPods Pro 1. generácie sú samozrejme plne kompatibilné so všetkými Apple zariadeniami a fungujú úplne rovnako ako nástupca či dostupnejšie verzie. Pokiaľ teda chcete čosi ušetriť a zároveň potrebujete kvalitný produkt s dobrými funkciami, AirPods Pro 1. generácie sú najlepšou voľbou v pomere cena / výkon / protihodnota. Sami ich používame už roky!

Nezabudnite na kvalitný silikónový obal 

Loopi AirPods Pro silicone case
Zdroj: Loopi

A keď už si svoje AirPods Pro 1. generácie objednáte, nezabudnite si ku ním kúpiť aj tento silikónový obal so skobou na Loopi.sk len za 9,99 €. Na výber je viacero farebných prevedení.

Na záver len upozorníme, že AirPods Pro 1. generácie sa už nevyrábajú, takže v súčasnosti máte jednu z posledných šancí získať staršiu generáciu za rozumné peniaze. Skladové zásoby sa tesne pred Vianocami míňajú.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -