Technologický gigant z Cupertina oznámil zaujímavú správu. Do jeho predstavenstva vstupuje človek, ktorý toho dokázal v zdravotnom sektore skutočne mnoho. Konkrétne ide o Alexa Gorskeho – generálneho riaditeľa Johnson & Johnson. Firma pod jeho vedením vytvorila napríklad vakcínu na COVID-19.

Tim Cook pri tejto príležitosti uviedol, že Gorsky je „vizionárom v zdravotníctve“ a preto sa teší na jeho odborné znalosti, ktoré môže Apple zúžitkovať v praxi:

„Alexa považujeme dlhodobo za vizionára v sektore zdravotníctva kde využíva svoje bohaté skúsenosti či vášeň pre technológie v prospech zlepšovania života ľudí. Sme nadšení, že ho môžeme privítať v správnej rade Apple a už teraz sa tešíme z jeho rozsiahlych odborných znalostí.“

Generálny riaditeľ spoločnosti Johnson & Johnson taktiež vydal oficiálne stanovisko, v ktorom uviedol nasledovné: „Dlho som zdieľal presvedčenie spoločnosti Apple, že technológie majú potenciál zlepšiť životy ľudí. Je preto pre mňa cťou pripojiť sa k predstavenstvu Apple a byť súčasťou spoločnosti, ktorá je založená na správnych hodnotách, neustále inovuje a zároveň sa pokúša zmeniť spôsob akým žijeme.“

Gorsky sa dostal do spoločnosti Johnson & Johnson už v roku 1988 a venoval sa oblasti predaja, manažmentu a marketingu. Neskôr v roku 2012 bol menovaný na pozíciu generálneho riaditeľa a odvtedy túto farmaceutickú spoločnosť vedie.

Trvať to má do 3. januára 2022 keď z tejto pozície oficiálne odstúpi, no naďalej má pracovať na pozícii predsedu. Snáď teda jeho prítomnosť v spoločnosti Apple pomôže v budovaní lepších zdravotných technológií!

Prečítajte si tiež  Problém s výkonom pokračuje. Nový MacBook Air M2 hlási nemilé zistenie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.