Spoločnosť Apple predstavila v októbri úplne novú generáciu štandardných bezdrôtových slúchadiel AirPods. Po piatich rokoch od uvedenia prvej verzie sa konečne zmenil dizajn, ktorý je o niečo de,centnejší a ponúka kratšie „stonky“.

Zákazníci sa tiež môžu tešiť na niekoľko inovovaných alebo úplne nových funkcií, ktorými doterajšie modely vôbec nedisponovali. Za zmienku stojí napríklad mierna odolnosť voči vode a potu, 6 hodinová výdrž batérie, podpora bezdrôtového MagSafe nabíjania, vylepšené ovládanie, o niečo kvalitnejšie prehrávanie hudby, adaptívny ekvalizér atď.

- Reklama -

AirPods 2 zlacneli a to výrazne! 

A aj keď to znie všetko veľmi atraktívne, AirPods 3 so sebou prinášajú aj negatívny aspekt. Tým je vyššia cenovka. Zariadenie štartuje u autorizovaných predajcov na sume 199 €, no najlacnejšie ho viete aktuálne zohnať za cca 169 €.

Pokiaľ by ste chceli špičkové AirPods Pro, u autorizovaných predajcov si pripravte 279 € a na iných stránkach potom aspoň 213. Ide o omnoho sofistikovanejší model, ktorý si zamilujete prakticky okamžite. Veď, prečítajte si našu recenziu!

Nakoniec v ponuke zostali aj základné AirPods 2. Tie sa u autorizovaných predajcov ponúkajú za 149 € avšak v iných obchodoch začínajú na čiastke 121 €. A aj keď sme si vedomí, že sú okresané o mnohé funkcie ešte pred necelým mesiacom by ste za ne zaplatili zhruba o 30 až 50 eur viac.

AirPods 2 sa oplatia aj dnes. Nič im totiž nechýba 

Toto je 7 problémov, ktorými trpia AirPods a môžete sa s nimi stretnúť aj vy
Zdroj: Shutterstock

Vzniká tu teda pomerne zaujímavý psychologický efekt, pri ktorom sa zákazník môže rozhodnúť pre úplne nový produkt, ktorý ale nie je lacný alebo starší produkt za výhodné peniaze, ktorý je osvedčený svojim spoľahlivým a bezproblémovým fungovaním.

Prečítajte si tiež  Návod ako nabíjať Airpods a zlepšiť stav batérie

Ak si dnes kúpite AirPods 2, pokojne ich budete môcť používať aj za 2-3 roky. Ich cena však klesla na úroveň, za ktorú sú naozaj výhodné. Je to niečo ako iPhone SE vedľa iPhonu 11 a iPhonu 13.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si to tom myslíte vy!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -