Pokrokový hlasový asistent od Apple prišiel na trh ešte v roku 2011 ako súčasť iPhonu 4S, čo bola vlastne 5. generácia jablkového smartfónu. Siri bola vždy veľmi zaujímavý produkt a postupom rokov získala aj slušnú inteligenciu. Zarážajúce je ale to, že ani 6. rok na trhu neboli autori schopní vložiť do nej viac cudzích jazykov, medzi ktoré pochopiteľne patrí aj slovenčina. Práve to má z následok to, že Siri nepoužíva až toľko ľudí, ako by si Apple možno prialo. Okrem toho, že im vadí jazyk to je možno aj tým, že ju proste používať nevedia.
Čo všetko sa môžem opýtať Siri?
Nevieme, aké majú ľudia dôvody na to, aby používali Siri. U nás by sme mohli skôr hľadať dôvody, prečo ju nepoužívať. Jeden z prvých je samozrejme jazyk. Nie, že by väčšina nevedela po anglicky, ale dosť to komplikuje život a hlavne, keď niečo potrebuješ nájsť rovno to urobíš cez prsty, pretože kým sa so Siri dohodneš, tak to bude trvať niekoľko desiatok sekúnd, čo je proste veľmi dlho. Sú tu potom aj ľudia, ktorí sa hanbia rozprávať na ulici do telefónu, skrátka im to príde divné.
Nakoniec tu je skupinka, ktorá by sa možno s hlasovou asistentkou porozprávala, ale problém je, že okrem otázky „How are you“ sa svojej Siri nevedia opýtať nič iné, samozrejme ešte okrem sprostých slov a srandičiek.
Od júla tohto roka ale existuje na internete miesto, kde autori zbierajú a veľmi stručne vkladajú všekty možné príkazy pre Siri, koré sa môžeš naučiť a ktoré môže aktívne používať. Netvrdíme, že sa ich musíš učiť všetky naspamäť, ale odporúčame si ich aspoň zopár prejsť, nám to teda dosť pomohlo aj napriek jazykovej bariére.
Web, na ktorom nájdeš všeky príkazy, ktoré potrebuješ k životu sa nachádza na dómene hey-siri.io. Bohužiaľ, web samotný autori už z nejakého dôvodu stiahli, stále si však môžeš pozrieť všetky príkazy, ktoré nazbierali v priloženom PDF. Je ich skutočne požehnane. Odporúčame si ho minimálne pozrieť, zaberie ti to zopár minút a možno sa aj ty naučíš aktívne používať Siri na niektoré činnosti, kto vie 🙂