Ešte začiatkom tohto roka predstavila spoločnosť Apple nové bezpečnostné funkcie, aby zabránila ľuďom s nekalými úmyslami používať AirTag na prenasledovanie iných. Bohužiaľ, nestačilo to na úplne zastavenie stalkerov.

Tentoraz istá žena oznámila, že neznáma osoba umiestnila na kočík jej dcéry zariadenie AirTag. Susan O’Neillová sa o tento príbeh podelila na Facebooku (prostredníctvom The New York Post).

Spolu s manželom a ich dvoma malými deťmi bola na dovolenke v Španielsku, keď dostala upozornenie z aplikácie Nájsť na svojom iPhone, že sa s ňou pohybuje neznámy AirTag. Toto zariadenie si dnes môžete kúpiť od niečo vyše 30 €, takže je pre stalkerov veľmi ľahko dostupné.

Aplikácia manželskému páru tiež zobrazila celú históriu polohy AirTagu, čo potvrdzovalo, že jeho majiteľ dlhšiu dobu zisťoval, kde sa presne nachádza.

„Nikdy v živote som nemal taký strach,“ povedala Susan O’Neillová.

Žena žiaľ AirTag stratila. Majiteľa sa tak vystopovať nepodarilo 

AirTag slovenská cena
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen / Auguras Pipiras (úprava redakcie)

Bohužiaľ, rodina stratila AirTag skôr, ako ho stihla odovzdať miestnej polícii. Žena sa domnieva, že príslušenstvo bolo umiestnené v kočíku jej dcéry, pretože v istom momente počula, ako niečo spadlo na zem.

Apple umožňuje zistiť, kto vlastní AirTag. Bez fyzickej prítomnosti zariadenia však žena nemohla nič urobiť. V obave, že by sa ich dcéram mohlo niečo stať, sa O’Neillová a jej rodina nasledujúce ráno vrátili do svojho domu.

Aj toto je jasný dôkaz toho, že upozornenia na prítomnosť neznámeho AirTagu (alebo iného predmetu) netreba podceňovať. Nikdy totiž neviete, kto vám ho dal do kabáta alebo kabelky.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Letecká spoločnosť klamala mužovi o tom, kde je jeho batožina. Prezradil ju AirTag
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.