Apple má každý rok niekoľko Keyntotes, ktoré sú zamerané predovšetkým na predstavovanie nových produktov. Aj dnes taká bude a pravdepodobne bude veľkolepá. Dočkáme sa nejakých tých videí či informácií ohľadom posledných 10. rokov počas ktorých zaznamenal vo svete úspech iPhone. Prečo to bude ale len formálna záležitosť? Odpoveď je jednoduchá, v podstate už všetko dôležité vieme!

Formálna záležitosť

iOS 11 Golden Master sa postaral o niečo, čo celý svet začal riešiť. Bolo to v prvom rade kvantum nových informácií asi o všetkom, čo chcelo Apple dnes predstaviť ako prekvapenie. Na jednej strane je to zaujímavé, vedieť niečo skôr ako to je vlastne predstavené. Na druhú stranu ale tak prídeme o veľké prekvapenie priamo na prezentácií. Dnes to bude tak trošku nuda, pretože už všetko dôležité vieme. Avšak aj tak sa oplatí vidieť ako jednotlivé novinky budú fungovať v praxi a tiež to ako Apple oslávi 10. jubilejné výročie od predstavenia iPhonu 2G v roku 2007, teda zariadenia, ktoré navždy zmenilo svet smartfónov.

- Reklama -

Tak isto medzi prvými uvidíš iPhone X, iPhone 8 či iPhone 8 Plus (o tých zas tak veľa nevieme). Hneď po konferencií si budeš môcť pozerať videá od rôznych novinárov, ktorý sa k zariadeniam dostanú takmer okamžite vďaka špeciálnej posuvnej stene, za ktorou sa už bude ukrývať prevádzacia miestnosť s personálom. Všetko vypukne o 19:00 nášho času, takže si okolo siedmej nerob príliš veľké plány a nalaď sa na najdôležitejšiu konferenciu toho roka. Len tak mimochodom, hneď po konferencií bude verejne dostupný aj nový mobilný operačný systém iOS 11, ktorý si budeš môcť stiahnuť formou aktualizácie.

Uvidíme ako to budú zvládať servery Applu ale predpokladáme, že sťahovania pobžia plynulo a nebudeme svedkami väčších problémov tak ako v minulosti. Nábeh na posledné verzie bol veľmi plynulí aj pri evidentne obrovskom záujme z celého sveta. Tento rok by to nemalo byť ináč. Na konfernecií bude len tak mimochodom predstavená aj celkom nová generácia Apple TV, ktorá bude podporovať 4K filmy a potom Apple Watch Series 3 s podporou LTE a pravdepodobne aj novými senzormi. Šepkalo sa dokonca, že prinesú funkciu na zistenie hladiny cukru v krvi. Posledné úniky ale o ničom takom nehovorili a tak viac povedať nevieme. Na ktorý produkt sa najviac tešíš ty?

Keynote - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.