Zdá sa, že headset pre virtuálnu a zmiešanú realitu od Apple je opäť o niečo bližšie k svojmu uvedeniu. Podľa známeho analytika Ming-Chi Kua sa síce firma dlhšie pasovala s pretrvávajúcim oneskorením vývoja náhlavnej súpravy. Apple sa preto napokon rozhodlo posunúť hromadné dodávky zariadenia na koniec druhého alebo tretieho kvartálu. To znamená, že predstavenie produktu prebehne už čoskoro.

Prečítajte si tiež  Práce na operačnom systéme RealityOS sa chýlia ku koncu. Apple headset dorazí už čoskoro

Pôvodne sa očakávalo, že by sme headset mohli vidieť už začiatkom roka. V dôsledku oneskorenia ale Apple pravdepodobne neusporiada januárové podujatie na predstavenie zariadenia. Najpravdepodobnejším scenárom sa preto stáva uvedenie počas jarného podujatia alebo na júnovej konferencii WWDC 2023.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Oneskorenie vývoja náhlavnej súpravy vyplýva z problémov s testovaním mechanických komponentov a dostupnosťou nástrojov na vývoj softvéru.Problémy sa mali týkať mnohých funkcií dlho avizovaného zariadenia vrátane ovládača podobného korunke Digital Crown na prechod medzi módom virtuálnej a rozšírenej reality. Jednou z komplikácií malo byť aj prehrievanie batérie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -