Podvodníci sú mimoriadne vynaliezaví. Skúšajú naozaj všetko, aby obišli zákony. Dnešný incident sa týka bezdrôtových slúchadiel AirPods. Ako iste viete, v Číne sa ich plagiáty vyrábajú v obrovskom množstve. Pašeráci sa ich najnovšie snažili dostať do USA pod zámienkou, že sa jedná o lítiovo-iónové batérie. Neuspeli…

AirPods ako lítiovo-iónové batérie.

Americká colná správa urobila náhodnú kontrolu balíčka, ktorý pochádzal z Číny. Podľa vyhlásenia zaujalo colníkov jeho nesprávne označenie, po ktorom sa rozhodli krabicu otvoriť.

Na ich prekvapenie sa vo vnútri nenachádzali lítiovo-iónové batérie tak, ako to naznačoval priložený dokument. Namiesto toho tu boli skryté falošné slúchadlá AirPods. Ich bežná trhová cena sa pohybuje na úrovni cca 150$.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Po tom, ako CBP (U.S. Customs and Border Protection) odhalili tento pokus o podvod, fejkové zariadenia okamžite zabavili a neskôr zničili.

Podľa správy títo zamestnanci objavili len počas roka 2019 až 27 599 zásielok, v ktorých sa nachádzali plagiáty rôzneho druhu. Celková maloobchodná hodnota balíčkov mala byť podľa odhadov na úrovni 1,5 miliardy amerických dolárov. Štatistika hovorí, že práve Čína a Hongkong sú najčastejším miestom, odkiaľ pochybný tovar prichádza. V číslach to predstavuje cca 90%!

Hoci sa nateraz podarilo zadržať balíček s neoriginálnymi AirPods, je pravdepodobné, že v skutočnosti ich už cez colnicu prešli stovky v iných zásielkách. Odosielatelia používajú systém, kedy ich balia v menších množstvách, aby nevzbudili podozrenie.

Ak si teda toto zariadenie kupujete z druhej ruky, dávajte si pozor. Skoro vo všetkom sa správa ako originál. Je žiaľ možné, že vám po čase vypovie službu alebo sa objavia iné problémy, ktoré nemáte šancu reklamovať… Skutočná hodnota týchto fejkov je na slovensku cca 5-30€. Predávajú ich aj internetové obchody…

Čo ak stratíš jedno AirPod sluchátko?
Do USA pašovali falošné AirPods ako lithium-iontové batérie.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple založilo pred pár rokmi nenápadný segment, z ktorého dnes točí miliardy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.