Možno, že pre európskeho čitateľa o čosi menej zaujímavé čítanie, no pre pravého petrolheada omnoho zaujímavejšie. Automobilka Dodge, ktorú všetci poznáme, sa tento rok rozhodla, že svoj model Durango SRT vybavý kompletným multimediálnym systémom od Applu. O to zaujímavejšie to je preto, lebo podobné vybavovanie môžeme očakávať aj v ďalších modeloch a nielen v tých od tejto americkej automobilky.

Multimediálny systém od Apple

Automobilka Dodge predstavila nový model Durango SRT, ktorý už na prvý pohľad vyzerá, že to nebude len tak hocjaké auto a samozrejme nie je. Ten, kto sa vyzná vie, že skrtka „SRT“ znamená športovú odnož od klasického modelu. V tomto prípade ide o auto, ktoré má pod kapotou 475 konských síl a z 0-100 to zvládne zhruba za 4,5 sekundy, čo je neskutočný údaj najmä pri pohľade na samotný stroj.

- Reklama -

Ide totižto o SUV. O tom, aké je toto auto super a ako dokáže páliť na videu gumy by sme si ešte mohli popísať pomerne dosť, ale sme na technologickej stránke a na aute nás tak zaujalo niečo celkom iné. Nájdeme tu totižto multimediálny systém od Apple, ktorý by mohol byť v budúcnosti súčasťou aj mnohých európskych automobilov.

Nie, nie je tu iPad v palubnej doske, nič takéto sa očakávať nedá. Je tu 8,4″ dotykový displej, ktorý sem pripevnil samotný Dodge, ale to nie je to zaujímavé. Zaujímavá je podpora Apple CarPlay, ktorú v dnešnej dobe stále nemá hocktoré auto (áno, Fábia ju má, ale to vďaka koncernovej výhode, keďže spadá pod veľkú automobilku VW).

Tak či onak, Dodge CarPlay podporuje a dokonca by malo ísť už o verziu, ktorá funguje bezdrôtovo. To ale nie je všetko, kvôli tomuto by sme článok nepísali. Hlavný dôvod je, že CarPlay nie je jediné, čo je tu od Apple. Teda možno nie priamo od Apple, ale od spoločnosti, ktorá nejaký ten piatok Applu patrí. Hovoríme samozrejme o firme Beats, ktorá bola pred pár rokmi obrovskou akvizíciou získaná.

V tomto aute nájdeme Audiosystém Beats, ktorý má 9 reproduktorov a spolupracuje s CarPlay. Pokiaľ by Apple zdokonalilo svoje rozhranie a dalo by sa používať aj bez iPhonu, možno by sme sa dostali na celkom nový level. Žiaľ video-test sme zatiaľ nenašli. Vychutnať si ale môžeš aspoň poriadny burnout, ktorý toto auto dokáže.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.