Pokiaľ sleduješ túto firmu dlhšie, určite vieš, že jej logo sa už v minulosti menilo. Nebolo vždy biele ako dnes. Prvý krát sa používalo ako “dúhové”, čo vyjadrovalo výhodu vtedajšieho Apple II, pretože šlo o prvý osobný počítač, ktorý dokázal pracovať s farbami. Dnes už je to minulosť. Ako sa ale ukazuje možno len dočasná. Dúhové logo Apple môže opäť použiť v nových produktoch.

Dúhové logo Apple opäť využije?

Oficiálne zatiaľ neexistujú žiadne konkrétne podrobnosti, ktoré by nám povedali viac o návrate ikonického farebného (dúhového) loga spoločnosti Apple. To čo ale vieme skoro s určitosťou povedať je informácia, že by sa tak mohlo stať ešte tento rok. Je vysoká pravdepodobnosť, že sa toto logo objaví na niektorom z fyzických produktov, ktoré firma vyrába.

Ťažko povedať, či ide o produkt ako Mac, iPhone prípadne iné zariadenia Informácie tiež hovoria o marketingových produktoch (napríklad reklamy, plagáty a podobne) či internetové stránky. Apple môže logo začať používať prakticky kdekoľvek.

Dúhové logo Apple sa možno tento rok vráti. Poniesť ho môžu niektoré produkty. - svetapple.sk
MacBook by bol s takýmto logom trochu zvláštny – svetapple.sk

Použitie v edícii, zdroj má dobré kontakty na Apple

Na základne súčasnej estetiky priemyselného dizajnu spoločnosti Apple môžeme ale predpovedať, že sa logo nevyskytne na žiadnom produkte trvalo. Malo by ísť zrejme o nejakú limitovanú edíciu. Podobnou je v dnešnej dobe napríklad červený iPhone s označením (RED), (boj proti HIV/AIDS).

Jeden z popredných internetových serverov, MacRumors informácie o zakomponovaní farebného loga označuje ako “veľmi nepravdepodoné”. Aj napriek tomu ale na ne poukázal. Zdroj odkiaľ pochádzajú má dlhotrvajúce napojenia so spoločnosťou Apple a tak nemusí ísť len o výplod kreatívnej fantázie fanúšika spoločnosti.

Dúhové logo Apple sa možno tento rok vráti. Poniesť ho môžu niektoré produkty. - svetapple.sk
Dúhové logo Apple sa možno tento rok vráti. Poniesť ho môžu niektoré produkty. – svetapple.sk

Na druhú stranu treba ale podotknúť, že náznaky k návratu k týmto dúhovým farbám už dlhšiu dobu pretrvávajú priamo v Apple Parku. Dôkazom sú napríklad farebné schody či chodníky v Cupertine či dokonca dizajn Stagu, ktorý Apple postavilo počas otvorenia celého areálu ako poctu jednému zo zakladateľov Applu, geniálnemu Stevovi Jobsovi.

Apple tak isto zakomponovalo prvky loga aj do marektingových materiálov týkajúcich sa Apple TV. Jemný farebný prechod obsahuje aj obal pre fyzickú platobnú kartu, Apple Card. To všetko nám našepkáva, že Apple sa k starému logu možno pomaly vracia. Nehovoríme, že ho opäť začne používať. To je prakticky vylúčené. Jeho prvky ale môže občas zakomponovať do produktov aby sme si spomenuli na históriu spoločnosti a to je dobé. Páči sa vám klasické Apple logo?

Dúhové logo Apple sa možno tento rok vráti. Poniesť ho môžu niektoré produkty. - svetapple.sk
Stage pri otvorení Apple Parku – svetapple.sk

zdroj: idropnews.com

ZDROJidropnews
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here