Do predaja vstúpila nová kniha Powerplay: Tesla, Elon Musk and the Bet of the Centuryktorú napísal bývalý reportér Wall Street Journal, Tim Higgins. Vďaka tomuto titulu sa dozvedáme niekoľko zaujímavosti o človeku, ktorý vedie viacero spoločností súčasne.

Elon Musk je známy aj ako veľký kritik spoločnosti Apple. Často sa vyjadruje ku témam a kauzám, ktoré postihujú tohto technologického giganta a zákonite podporuje druhú stranu. Veď koniec koncov, naposledy to urobil včera.

- Reklama -

Taktiež nie je žiadnym tajomstvom, že sa Musk usiloval o predaj svojej automobilky Tesla v časoch, keď sa jej príliš nedarilo. V uvedenom období (okolo roku 2016) mala asi 6 % svojej aktuálnej hodnoty. Aj preto sa rozhodol kontaktovať generálneho riaditeľa spoločnosti Apple Tima Cooka, či by nemal záujem o jeho krachujúcu no stále ambicióznu firmu.

Hoci Musk tvrdí, že od Tima Cooka nedostal odpoveď, v uvedenej knihe sa toto tvrdenie vyvracia. Podľa zverejneného príbehu si s generálnym riaditeľom Apple dokonca zavolal a to tesne pred predstavením vozidla Tesla Model 3.

Telefónát s prekvapivým koncom 

Debata šla podľa všetkého dobre, dokým sa Elon Musk nedostal ku svojim podmienkam. Tie boli bez preháňania celkom šialené:

  • Musk: „Je tu ale jedna podmienka a to tá, že budem generálny riaditeľ.“
  • Cook: „Jasné, keď sme kúpili v roku 2014 Beats, značka si ponechala aj zakladateľov Jimmyho Iovina a Dr. Dreho.“
  • Musk: „Nie, budem CEO spoločnosti Apple“
  • Cook: „F— you“ – odpovedal Cook a zložil telefón.

V súčasnosti samozrejme nevieme na 100 % overiť autenticitu tohto rozhovoru, no ako uvádza LA Times, pokiaľ bol skutočný, vizionár nemá iba nadčasové nápady ale aj poriadnu dávku odvahy.

V danom čase bolo veľmi naivné myslieť si, že by sa stal CEO spoločnosti Apple. Na strane druhej, kto vie ako by táto firma vyzerala, keby sa jej zmocnil človek ako je práve Musk.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -