Jeden z najväčších technologických novátorov súčasnosti si nedáva servítku pred ústa. Elon Musk, ktorého poznáme najmä ako generálneho riaditeľa spoločností Tesla, SpaceX či Neurallink zdieľal tweet, v ktorom si robil srandu z Apple a jeho App Store.

Ako sám uviedol, poplatky v tomto internetovom obchode sú v podstate globálnou daňou za internet, ktorú musia platiť používatelia. Ako iste viete, Musk týmto narážal na systém, kedy je z každej platby odvedená určitá percentuálna čiastka na účet technologického giganta.

Je pri tom úplne jedno, či si človek zakúpi aplikáciu, zaplatí za predplatné alebo uskutoční in-app nákup. Ak náhodou vývojári podmienky neuposlúchnu a rozhodnú sa obísť systém, spoločnosť Apple ich z App Store vyhodí.

Rovnako to urobila minulý rok pri Epic Games s hrou Fortnite, na čo na konci tweetu Elon Musk schválne naráža slovami „Epic is right“ (Epic má pravdu).

https://twitter.com/elonmusk/status/1421152540394143746

Nie je žiadnym tajomstvom, že hoci majú k sebe spoločnosti Apple a Tesla po technologickej a marketingovej stránke veľmi blízko, v skutočnosti sú si na míle vzdialené.

Elon Musk nezvykne podporovať konanie Apple, čoho dôvodom môže byť aj odmietnutie, ktoré pocítil od Tima Cooka v časoch, keď sa mu snažil predať svoju rozvíjajúcu sa automobilku. V uvedenej dobe mala Tesla asi 6 % súčasnej hodnoty, no Tim Cook sa s Muskom ani nestretol.

Ostrá kritika pritom v médiach odznela aj minulý týždeň, keď Musk kritizoval uzavretý systém a výrobu batérií spoločnosti Apple. Je pritom veľmi úsmevné, že dnešný tweet odoslal práve z iPhonu.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 9.3.5
Môže ťa zaujímať
- Reklama -