Systémová aktualizácia tvOS 15 značne zjednoduší proces zadávania prihlasovacích údajov a hesiel do vašej Apple TV. Stačí mať pripojený iPhone a povoliť funkciu Face ID a Touch ID na účely overenia totožnosti. O zvyšok sa postará sofistikovaný softvér.

Túto novú funkciu budú môcť implementovať aj vývojári tretích strán a použiť tak Face ID alebo Touch ID na autorizáciu nákupov či prihlasovanie sa do aplikácie.

Nový spôsob zásadne zrýchli a zefektívni celý proces overovania totožnosti používateľa.

Ako to bude fungovať? 

V praxi to bude vyzerať tak, že pri prvom prihlasovaní do aplikácie sa zobrazí nová možnosť „Sing in With Apple Device“ (Prihlásiť sa pomocou Apple zariadenia).

Používatelia, ktorí sa rozhodnú prihlásiť pomocou iPhonu či iPadu dostanú na svoje zariadenie upozornenie, ktoré ich privedie na overovaciu stránku Face ID alebo Touch ID. Následne odškrtnú niekoľko vyskakovacích okien a o zvyšok sa postará tvOS 15 v spolupráci s iOS 15.

My v redakcií síce cez Apple TV až tak často nenakupujeme, no veľakrát sa nám stane, že sa musíme prihlásiť napríklad do svojho účtu na Netflixe alebo v inej platforme. Apple už dávnejšie prinieslo možnosť použiť klávesnicu na iPhone pre účely písania textu v tvOS, no toto znie ešte lepšie.

Prihlasovanie cez Face ID či Touch ID prináša zásadné zvýšenie komfortu, na ktoré sa veľmi tešíme. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Prečítajte si tiež  Čo všetko dokáže AirTag za 30 €? Kúpiť by ste si ho mali aj vy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.