To, čo sa ešte pred niekoľkými minútami javilo ako nepravdepodobné, je skutočnosťou. Jablková spoločnosť popri aktualizáciách svojich operačných systémov vyrukovala s predstavením nového MacBooku Air 2022, ktorý prináša do modelového radu zásadné zmeny.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo nový macOS 13 Ventura. Toto sú všetky novinky, ktoré prinesie

Predpoklady analytikov sa potvrdili a Apple nadšenci môžu jasať. Nový MacBook Air 2022 je na svete a spolu s ním sa dostavila celá plejáda zmien. Najúspešnejší Mac z portfólia prešiel najväčšími zmenami za poslednú dekádu. Poriadnej dávky dopingu sa dočkal ako zvnútra, tak aj zvonku.

Nový dizajn vo viacerých farebných prevedeniach

Najpredávanejší MacBook všetkých čias neostal svojmu menu „Air“ nič dlžný a preto je aj nová generácia tohoto počítača extrémne ľahká. MacBook Air váži iba 1,2 kg a je 11,3 mm hrubý. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou sa celkový objem laptopu zmenšil až o 20% a to aj napriek tomu, že nová generácia prichádza s rovnakou hrúbkou tela po celej svojej dĺžke.

Novinkou je aj výrez pre webkameru a tenšie rámčeky okolo obrazovky. Tie napokon nedostali bielu farbu ako bolo pôvodne odhadované, rovnako ako klávesnica laptopu.

Čiastočne sa potvrdili aj predpoklady ohľadom nových farebných prevedení. Hoci nový MacBook Air nedostal farebné variácie po vzore iMacu 24″, zmeny sa aj tak dostavili. Air 2022 bude dostupný vo štvorici farieb a to v Silver, Space Grey, Midnight a Starlight.

Návrat Thunderboltu a vylepšená efektivita

Na scénu sa vracia aj technológia MagSafe, podobne ako pri minuloročných MacBookoch Pro 14″ a 16″. Dodatočnú dvojicu USB-C Thunderbolt portov tak môžete využiť naplno bez toho, aby ste sa museli obmedzovať nabíjaním.

Na klávesnici nechýba Touch ID pre odtlačky prstov a taktiež Force Touch Trackpad, využívajúci silu dotyku. MacBook Air disponuje štyrmi reproduktormi a trojicou vylepšených mikrofónov, čo oceníte najmä pri hovoroch prostredníctvom FaceTime. Poteší aj podpora vysokokvalitného priestorového zvuku Dolby Atmos.

Nový MacBook Air je postavený v rámci technológie Silent Design, čo v praxi znamená, že nedostal ventilátor. Tento fakt je spôsobený vďaka spoľahlivému využívaniu energie a jej prerozdeľovaniu v závislosti od toho, ako s Macom práve pracujete.

M2 – Nová generácia čipov Apple Silicon

Spolu s novým MacBookom Air sme sa dočkali aj odhalenia nového čipu M2, ktorý sa postará o jeho poháňanie. V porovnaní s momentálnou generáciou základnej „M-jednotky“ má M2 o 25% viac tranzistorov a disponuje 100 GB/s UMB (Unified Memory Bandwidth) čo je až o 50% viac ako v prípade M1.

Čip M2 poháňa 8-jadrový CPU (4 performance jadrá + 4 efficiency jadrá), čo mu ponúka z pohľadu multijadrového výkonu až o 18% lepšie výsledky ako M1. Nový procesor obdržal 10 GPU jadier čo mu pripisuje až o 35% vyšší grafický výkon.

Konferencia WWDC 2022 aj naďalej pokračuje a preto nás určite aj naďalej sledujte. Počas celého večera Vás budeme zásobovať novinkami z dielne jablkovej spoločnosti, takže sa máte na čo tešiť!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -