Používatelia iPhonu sa začali vo veľkom sťažovať na to, že im padajú niektoré aplikácie v operačnom systéme iOS. Chybu by naoko mohol spôsobovať samotný smartfón, no evidentne to tak nie je. Podľa vývojárov za to môže Facebook a jeho nevydarené SDK, ktoré jednotlivé appky využívajú.

Facebook má na iOS zariadeniach problémy.

Najnovšia chyba odhaľuje prítomnosť najväčšej sociálnej siete na svete aj tam, kde by sme ju možno neočakávali. Pokiaľ používate aplikácie ako Waze, Pinterest, Spotify, Adobe Spark, Quora, TikTok a ďalšie, môže sa stať, že vám počas používania spadnú alebo sa vôbec nezapnú.

Hoci na prvý pohľad nemajú s Facebookom nič spoločné, v skutočnosti sú naň priamo naviazané. Dôvodom je prihlasovanie cez sociálnu sieť, ktoré ste zrejme po inštalácii zvolili, aby ste sa rýchlejšie dostali „dnu“.

Vývojári samozrejme okamžite začali problém analyzovať. Nakoľko sa týkal veľkého množstva rozličných appiek, v prvom rade museli zistiť čo majú spoločné. Z ich výsledkov sme sa dozvedeli, že je to práve spomínané prihlasovanie prostredníctvom Facebooku. Využíva sa naň špeciálna sada SDK, ktorá je však evidentne poškodená a nefunguje úplne správne.

Pokiaľ sa vám teda stalo ničo podobné, ako v tomto článku popisujeme, nezúfajte, váš iPhone za to skutočne nemôže a chyba je niekde inde. Nevieme síce, kedy bude opravená, no na základe toho, do akej miery bola počas posledných dní vo svetových médiach prezentovaná si myslíme, že to nebude trvať príliš dlho. Každý robí chyby a Facebook nie je výnimkou… Stretol sa niekto z vás s týmto problémom na vyššie vymenovaných appkách?

Hackeri napadli Facebook na Twitteri a Instagrame.
Facebook má na iOS zariadeniach problémy. Pociťujete ich aj vy?

Prečítajte si tiež  Waze už podporuje Apple Music. Ako ho používať a prečo je to super novinka?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.