Spoločnosť Facebook neustále inovuje. Tmavý režim už pridala napríklad do Messengera, Instagramu alebo WhatsAppu. Na svoju hlavnú appku ale akosi pozabudla. Vývojári však už pilne pracujú na tom, aby to napravili. Pozrite sa ako bude Dark Mode na Facebooku vyzerať.

Facebook príde s tmavým režimom

Hoci v aplikácii sociálnej siete Fecebook, Dark Mode dlhodobo chýbal, tvrdo sa pracuje na tom aby sa to zmenilo. Táto možnosť by mohla byť dostupná v dohľadnej dobe, no zatiaľ nepoznáme presný dátum, kedy to bude. Dnes sa na internete objavili nové screenshoty, ktoré ukazujú ako vyzerá tmavý režim v aplikácii Facebook na iPhone. Postaral sa o ne server 9to5mac.com.

Zaujímavým poznatkom je napríklad to, že Dark Mode v tomto prípade nebude úplne čierny tak, ako to má napríklad Instagram alebo WhatsApp. Nakoľko sa vývojári budú snažiť zachovať vizuálny charakter nástenky, premení sa skôr do odtieňov šedej s výraznými bielymi akcentami (logá a ikony).

V nastaveniach budeme mať možnosť, či chceme nastaviť Dark Mode manuálne alebo automaticky. Odtiene šedej teda viete zapnúť priamo v aplikácii, alebo si potom prispôsobiť nastavenia tak, aby sa spúšťali automaticky po tom, ako do režimu prejde celé vaše zariadenie, čo Facebook rozpozná na základe API.

Už na prvý pohľad to na nás pôsobí veľmi dobre, jednoducho a prehľadne. Na Facebook s Dark Mode sa veľmi tešíme a dúfame, že sa vývojári poponáhľajú. Dnes ľudia pozerajú do telefónov o niečo častejšie, ako mimo pandémie. Aj to je dôvod, prečo treba konať a priniesť im maximálny komfort.

Facebook príde s tmavým režimom. Takto bude vyzerať.
Facebook príde s tmavým režimom. Takto bude vyzerať.
Prečítajte si tiež  "Dokonalé" falzifikáty Apple priamo z Číny
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.