Mnohí hovoria o tom, že seriál For All Mankind je tým najlepším vrámci streamovacej služby, Apple TV+. Dnes sa môžeme pozrieť na to, ako sa vlastne natáčal. Určite to nebola jednoduchá cesta ale výsledok stojí za to. Apple nám to priblížilo v najnovšom videu.

For All Mankind – takto sa natáčal seriál z dielne Apple.

Pokiaľ ide o náš názor, tak tento seriál v našich očiach určite predbehol očakávania. Ponúka fantastické vizuálne spracovanie a neskutočný príbeh, ktorý síce nikdy nebol realitou ale divák má pocit počas sledovania, že jednotlivé udalosti sa udiali aj v skutočnom živote. Minimálne na nás to tak vplýva.

- Reklama -

Zachytáva históriu (zo začiatku seriálu 60-té) roky 20. storočia a ukazuje to ako by to asi vyzeralo, keby „vesmírne preteky“ (cestu na mesiac) vyhral Sovietsky zväz. Momentálne si môžete pozrieť už jeho piaty diel, ktorý je dostupný vrámci platenej streamovacej služby Apple TV+.

for all mankind, takto sa natáčal
Natáčanie seriálu For All Mankind – svetapple.sk

O tom ale dnešný článok nebude. Pre tých, ktorí už seriál videli (respektíve aspoň niekoľko častí) je tu video, ktoré ukazuje to ako sa natáčal. Predsa len vytvoriť „kozmické“ prostredie asi nie je úplne jednoduché. Režisér Ronald D. Moore sa s týmto problémom ale popasoval skutočne famózne a výsledkom je skvelý audiovizuálny zážitok.

Okrem toho tu môžeme ale vidieť aj iné zaujímavé veci. Sú to dobové autá, domy, oblečenie, štýl či napríklad aj „ustredňa“ odkiaľ sa vesmírne lety riadili.

V dnešných časoch si už nevieme ovládanie podobných „primitívnych“ počítačov ani len predstaviť. Vtedy to boli ale neuveriteľné technológie, ktoré dostali ľudstvo až na mesiac. Nebudeme už hovoriť viac, predsa len tu máme na to video nižšie.

Pokiaľ ste fanúšikmi tohto seriálu, nezabudnite nám do komentárov napísať to, čo sa vám na ňom najviac páči. Zaujíma nás či tak chytil iba nás alebo viacerých ľudí…

for all mankind natáčanie seriálu
For All Mankind – takto sa natáčal seriál z dielne Apple.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.