Okolo novej streamovacej služby Apple TV+ sa toho na internete popísalo skutočne mnoho. Apple si nechalo vo svojej réžii vytvoriť niekoľko výborných seriálov, ktoré sú navyše na 1 rok zadarmo pre všetkých, kto si kúpil nejaký Apple produkt. Nás ale služba sklamala a myslíme si, že momentálne nestojí ani za 4,99€ mesačne, čo je bežná suma predplatného.

Apple TV+, prečo ma služba sklamala

Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše. Používam Netflix a tak isto aj HBO GO. Kým za premium účet na Netflixe platím 13,99€, za HBO GO by som mal po novom platiť 5,99€. Službu mám ale vrámci balíčka služieb od mobilného operátora bezplatne takže to neriešim. Obidve služby mi pri tom ponúkajú obrovské množstvo obsahu a vždy si ho samozrejme môžem pozrieť kedykoľvek chcem. Súčasťou tohto obsahu sú samozrejme filmy, seriály, relácie a podobne.

Nie všetky sú potom z produkcie streamovacích platforiem. Na druhú stranu nachádzajú sa tu aj také. Pozrite sa len na tejto stránke, koľko si toho môžete pozrieť v podstate už za 7,99€ v základnom balíčku na Netflixe. Sú to kvantá filmov, seriálov a relácii. Pri Apple TV+ som očakával niečo podobné. Keď si otvoríte klasickú aplikáciu Apple TV a ešte nemáte aktivovanú službu Apple TV+ uvidíte pri niektorých filmoch ceny. Keď som si službu aktivoval vrámci ročného predplatného, akosi som očakával, že tieto ceny zmiznú a filmy si budem môcť pozrieť vrámci služby. To sa ale nestalo. Bezplatne tu máte momentálne len asi 10 relácii, ktoré pochádzajú z produkcie Applu. No skrátka nič moc.

HBO GO a Netflix vám ponúknu neporovnateľne viac

Keď zaplatíte o 1€ viac za službu HBO GO, máte tu k dispozícii doslova stovky seriálov či filmov. Samozrejme ani tu nie sú všetky úplne kvalitné ale niektoré naozaj stoja za to a oplatí sa ich pozrieť. Sú tu úplne nové filmy ale aj rôzne klasiky a samozrejme sa to všetko strieda. Je to celkom dobre vymyslený systém, s ktorým som spokojný.

S Apple TV+ zatiaľ spokojný nie som. Stihol som si pri tom pozrieť prvé tri epizódy The Morning Show a SEE. Musím povedať, že oba seriály ma chytili. Hoci hodnotenie od profesionálov nebolo až také ideálne, mne sa páčia či už spracovaním, obsadením alebo kvalitou a za tento druh obsahu Apple chválim. Na druhú stranu si ale nemyslím, že Apple TV+ je momentálne konkurencie schopná služba s HBO GO či Netflixom. Ak by som ju používal vrámci 7 dňového predplatného, určite by som ho zrušil a za službu neplatil. Sorry Apple ale toto bol naozaj slabý krok. Uvidíme ako sa bude Apple TV+ vyvíjať. Možno sa dostane späť na správnu vlnu. Držím jej v tom minimálne palce… Ak by som jej mal ale udeliť číselné hodnotenie v pomere cena, kvalita a obsah. Bolo by možno 3/10. Aj to len vďaka fantastickým seriálom, ktoré sú vrámci služby momentálne dostupné…

Prečítajte si tiež  iPhone 12 nebude mať v balení slúchadlá. Apple chce zvýšiť predaje AirPods.
Apple zajtra spúšťa Apple TV+
Apple TV+, prečo ma služba sklamala? – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here