Posledné týždne sa to okolo amerického prezidenta Donalda Trumpa a spoločnosti Apple točí akosi často. Donald dával svojim voličom predvolebné sľuby, v ktorých garantoval príchod Applu späť na domovskú pôdu, čo sa ale vôbec Applu neoplatí, teda nemalo by sa. Ako sa ale ukazuje, čosi zo sľubov by sa splniť predsa len mohlo. Apple by tu v továrniach Foxconn mohol vyrábať displeje pre americké iPhony. Raduje sa Trump?

Apple, Foxconn a USA

Tri vecí, o ktorých sa hovorí už pomerne dlho. Donald Trump by chcel priniesť výrobu Applu do USA, aj keď to v podstate nie je reálne, výroba niektorých komponentov by možno reálna bola. A ako sa ukazuje, nad touto myšlienkou sa naozaj zamýšľajú aj chlapci z Apple a vedúci Foxconnu.

- Reklama -

Novinári z Nikkei Asian Review mali svoje každoročné stretnutie s predsedom spoločnosti Foxconn, Terrym Gouom. Následne informujú o budúcich plánoch či víziách spoločnosti na následujúcich 12 mesiacov a dnešná správa možno poteší skôr USA ako nás.

Firmy Foxconn a Apple vraj v súčasnosti uvažujú nad 7 miliardovou investíciou, ktorá by mala priniesť výrobu displejov pre budúci iPhone do USA. Továreň by mala byť v podstate spoločným podnikom a vytvoriť by sa s ňou malo celkovo až 30 000 – 50 000 nových pracovných miest, čo nehrá do karát len týmto dvom spoločnostiam, ale aj predvolebným sľubom terajšieho prezidenta, Donalda Trumpa.

Ten chcel predsa priniesť výrobu Applu do USA a takto sa to možno podarí aj bez jeho väčšej snahy aj keď pravda, zadarmo to nebude. Vďaka tomuto podniku by sa malo spoločnosti v USA lepšie podnikať, nakoľko by sa mala dočkať lepších úľav na daniach.

Podľa predsedu spoločnosti Terryho Goua je jeden z hlavných dôvodov práve to, že sa to oplatí viac, ako dovážať displeje z Číny. Táto informácia nám pomerne dosť nahráva faktu, že pôjde o veľké zvýhodnenie v daniach. Terry tiež prezradil, že toto by nemal byť jediný zásah Foxconnu v USA v následujúcom roku. Vraj sa plánuje aj špeciálne zariadenie, ktoré bude pravdepodobne súvisieť tiež priamo s Applom, a to v Pennsylvanii.

Nič ale samozrejme nie je isté, a tak nedáva predseda spoločnosti žiadne záväzné informácie, kým nejde o 100% správu. Donald Trump po čítaní týchto správ asi len spokojne sedí a na tvári má príjemný úsmev. Zatiaľ nebola zaznamenaná žiadna reakcia, no sme si istÍ, že práve toto sťahovanie do USA má na príčine on.

Na druhú stranu ale musíme rátať s tým, že nie je možné, aby tu firma premiestnila celú svoju výrobu. To, čo sa bude robiť v USA bude prestavovať len malé percento toho, čo sa bude reálne vyrábať v Číne. Aj tak je to ale pekná snaha, no nie?

Foxconn - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.