Foxconn začne s výrobou kamier RED!

0

Foxconn patrí medzi jedného z najväčších výrobcov elektroniky v súčasnosti. Dôvodom je fakt, že v jeho otváraniach sa montuje väčšina zariadení Apple, medzi ktoré patrí aj iPhone. Globálne najúspešnejší smartfón na svete. Už onedlho to ale nebude len Apple, čo sa tu bude produkovať. Mali by pribudnúť aj známe kamery RED!

Záloha

V prvom rade tu vzniká otázka, prečo sa vo Foxconne ešte viacej nezamerajú na výrobu iPhonu či iných Apple produktov ale zameriavajú sa na výrobu celkom iného produktu, s ktorým doteraz nemali skúsenosti. No odpoveď znie vlastne veľmi jednoducho a až trochu smutne. Trh so smartfónmi v tomto období dosť stahnuje a Foxconn má k dispozícii len približne 50% svojich predošlích príjmov.

Veď aj produkcia samotného iPhonu X sa musela o čosi znížiť, nakoľko sme sa nedočkali supercyklu. Všetko sa dá ale vždy vyriešiť nejakým elegantným spôsobom a vedenie továrne na to asi prišlo. Spolupracovať bude totižto s firmou RED, ktorá vyrába jedny z najlepších kamier na svete. Tieto kamery začnú už onedlho schádzať z výrobných liniek tam, kde to pred tým patrilo výhradne Applu. Je ale otázne, na akú dlhú dobu. Predsa len o pól roka bude potrebovať Cupertinská spoločnosť 100% vyťaženie aby dokázalo uspokojiť dopyt a záujem o tohtoročné iPhony.

V Čínskych továrniach sa majú vyrábať cenovo dostupné kamery RED. Tie patria medzi to najlepšie, čo sa dá na trhu zakúpiť a čo dokáže natáčať v rozlíšení 8K. Filmári ich používajú napríklad na natáčanie filmov, videoklipov, reklamných spotov a podobne. Využitie je teda doslova neskutočne rozsiahle. Po rozkliknutí videa nižšie pochopíš, prečo sú také populárne. Tie zábery sú neskutočne nádherné!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk