Pokiaľ sledujete média, určite viete, že vo Francúzsku už niekoľko dní prebiehajú veľké nepokoje, ktorých podnetom bola smrteľná streľba na 17 ročného mladíka. Tá sa udiala koncom mesiaca v uliciach Paríža, kde bol tínedžer šoférujúci žltý Mercedes zabitý zbraňou policajta z tesnej blízkosti.

Muži zákona najskôr uviedli, že vodič neuposlúchol výzvu a chcel ich prejsť, na základe čoho spustili streľbu. Na sociálnych sieťach sa však objavilo video, ktoré dokazuje, že policajti stáli vedľa vozidla a nie pred ním. Rovnako na zázname počuť, ako jeden z dvojice kričí na mladíka so zbraňou v ruke, že dostane guľku do hlavy. Následne sa vozidlo pohne, zbraň vystrelí a mladík o kúsok ďalej nabúra, pričom podľahne smrteľným zraneniam (po streľbe).

Počas nepokojov, ktoré nastali prakticky bezprostredne po tejto udalosti bolo zatknutých niekoľko tisíc ľudí. Výtržníci ničia a zapaľujú prakticky všetko, čo im príde pod ruky a výnimkou nebola ani maloobchodná pobočka spoločnosti Apple.

Apple Store zničili prevažne mladí výtržníci 

Mladí výtržníci sa už dostali aj ku Apple Store v Štrasburgu, na ktorom sa im podarilo rozbiť veľké a hrubé bezpečnostné okná priamo počas bieleho dňa. Do pobočky sa podľa záznamu podarilo niektorým výtržníkom dokonca aj vstúpiť, pričom na videu (nižšie) vidieť, ako vyskakujú von cez rozbité okno na dverách.

A aj keď škody nemusia pôsobiť ako príliš vysoké, vzhľadom na materiály, ktoré tu boli poškodené, sa môžu vyšplhať až na úroveň niekoľkých tisícov či dokonca desaťtisícov eur. Išlo totiž o špeciálne, na mieru vyrobené sklá aj rámy dverí.

Spomínaný Apple Store nebol počas incidentu v prevádzke, pretože sa ho spoločnosť Apple rozhodla kvôli výtržnostiam preventívne zatvoriť. Aj tak to ale nepomohlo a preto firma pri ďalších pobočkách v krajine, ktoré zostávajú naďalej otvorené, spustila aspoň preventívne opatrenia. Ich súčasťou je obmedzenie otváracích hodín, ako aj zadebňovanie okien.

 

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AirPods Max 2. generácie sa ukazujú na nových konceptoch. Dizajnovo sa približujú k Apple Vision Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -